התנדבות באוסטרליה

התנדבות באוסטרליה

שילוב של פעילות התנדבותית יחד עם טיול לאוסטרליה הוא חוויה יוצאת דופן המאפשרת לראות את המדינה אליה הגעתם באור אחר: מלבד ההנאה שלשמה הגעתם, תוודעו לחיי המקומיים ותגלו את היעד שלכם "על אמת". אוסטרליה היא יעד יחיד במינו המאפשר גם להתנדב באופן משמעותי וגם לעשות זאת בזמן שאתם בגן עדן- היבשת מציעה אין סוף אפשרויות להתנדבות החל משיקום בעלי חיים, שימור הטבע והסביבה ופיתוח קהילות מקומיות.

 

מי יכול להתנדב באוסטרליה, מהם הקריטריונים, ואיך זה קורה?

כל אדם בעל ויזת תייר בתוקף יכול להתנדב באוסטרליה! וזאת בתנאי שהוא מתחייב שלא לקבל שום תמורה כספית עבור עבודתו, כמופיע בתנאי הויזה. גם המחזיקים בויזת חופשה ועבודה בתוקף יכולים להתנדב בצורה חוקית וללא מגבלות.

אם אתם מגיעים לאוסטרליה לפרק זמן קצר, תוכלו לסייע ולתת יד לארגונים המחפשים מתנדבים באופן חד פעמי, או לכמה ימים בלבד, בעוד שאם החלטתם לטוס לאוסטרליה למסע של כמה חודשים או יותר, תוכלו להצטרף לפרוייקט התנדבותי ממושך. ככל שתשארו ביבשת פרק זמן ארוך יותר, כך יגדלו הסיכויים שלכם להתקבל למיזם קבוע.

ניתן להתנדב בערים הגדולות וביישובים מרכזיים על בסיס "יומיות"- הגעה בבוקר וחזרה למקום מגוריכם בשעות אחה"צ, וניתן להתנדב באיזורים מרוחקים יותר או בשמורות טבע בהם תקבלו מגורים וארוחות בעבור התנדבותכם.

 

פרוייקטים בתחום הגנה ושימור של הטבע

באוסטרליה מתקיימות כמה מהמערכות האקולוגיות הייחודיות ביותר בעולם, הזקוקות להגנה ושימור תמידיים: שונית המחסום הגדולה למשל, היא מערכת החיים הגדולה ביותר בפלאנטה. השונית משתרעת על פני כ-2300 ק"מ מול חופי מזרח אוסטרליה, והיא ביתם הטבעי של מגוון אדיר של בעלי חיים ימיים וצמחים. כדי להבטיח ששונית המחסום הגדולה, אתר מורשת עולמי של אונסק"ו, תמשיך להתקיים גם בדורות הבאים, מתנדבים מכל רחבי הגלובוס מגיעים לקווינסלד שבאוסטרליה כדי לתרום למחקרים ולפרוייקטים בתחום השימור.

אפשרות נוספת בקווינסלנד לאלו שמעדיפים להתנדב בעיקר על האדמה ובאיזורים טרופיים, היא בתחום התחדשות הצמחייה של יער הגשם Daintree Rainforest- יער הגשם הקדום בעולם, אשר נמצא בקצה הצפוני של קווינסלנד, מול שונית המחסום הגדולה.

 

פרוייקטים לשיקום בעלי חיים

לאוהבי החיות המושבעים, ישנה הזדמנות יוצאת דופן לסייע בשימור חיות הבר של היבשת, ולהכירן מקרוב. כידוע, אוסטרליה היא ביתם של כמה מבעלי החיים המרתקים ביותר בעולם. זנים רבים נחשבים כאנדמיים, כלומר זנים הנמצאים אך ורק באוסטרליה, כך ששימורם הוא תהליך בעל חשיבות גדולה במיוחד. בכל רחבי היבשת קיימים ארגונים ומיזמים אשר מסייעים לבעלי חיים פצועים, חולים ואבודים לשוב לסביבתם הטבעית, אחרי שיחלימו ויעברו תהליך שיקום. בינהם: מעקב ושיקום של עטלפים וצבים, השגחה וסיוע בבתי מחסה לקנגורו, קואלות וכלבי דינגו ואף אפשרות להתנדב לצידם של פקחי שמורות הטבע. וכל זה רק על קצה המזלג… 

 

פרוייקטים לפיתוח קהילתי

אלו המעוניינים להכיר אנשים חדשים ותרבויות חדשות, יוכלו להצטרף לפרוייקטים המתמקדים בקהילה, הנמצאים הן בערים הגדולות והן ביישובים הקטנים והמרוחקים. תוכלו להגיש מועמדות לתפקידים בתחום הבריאות, טיפול בילדים, חינוך, תעסוקה ועוד.. כמו כן, מדי כמה שנים אוסטרליה חווה אסונות טבע קיצוניים כגון סופות, שטפונות ושריפות (כמו שריפות הבוש הנוראיות שהתרחשו בקיץ 2019-2020 והחריבו שטחים אדירים וכמליארד בעלי חיים). במקרים כאלה ניתן להצטרף לפרוייקטים של שיקום איזורים מוכי אסון. העבודה באיזורים מוכי אסון כוללת תיקון גדרות, תחזוקת הכבישים, נטיעה מחודשת של צמחים ופינוי פסולת. לא משנה באיזה תחום עבודה תבחרו, פרוייקטים למען הקהילה באוסטרליה הם מתגמלים במיוחד!

 

אתרים רלוונטים למציאת פרוייקט התנדבותי באוסטרליה:

https://www.volunteeringaustralia.org/#/ 

https://www.volunteer.com.au/volunteering?commitment=2

https://conservationvolunteers.com.au/

אביתר תמיר
אביתר תמיר

יועץ תיירות וסוכן נסיעות מורשה מטעם משרד התיירות הישראלי, ומומחה לאוסטרליה וניו זילנד בדרגת זהב- הדרגה הגבוהה ביותר מטעם משרדי התיירות המקומיים.

לאחר שהייה ארוכה באוסטרליה וניו זילנד, החלטתי לפני 4 שנים לפתוח את נו ווריז טורס, ולעסוק בתכנון טיולים מותאמים אישית, כדי לחלוק אתכם את כל הטוב והשפע שהמדינות המיוחדות האלו מציעות למטיילים.

מוזמנים ליצור קשר עוד היום ויחד נבנה טיול של פעם בחיים!

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
צרו איתנו קשר:
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!