חיפוש

Dunedin- העיר המושמצת ביותר בניו זילנד

במהלך הטיול שלכם לניו זילנד, או בשלבי תכנון הטיול, אתם עשויים למצוא ולקבל המלצות וטיפים רבים. אחת ההמלצות העקביות ביותר שבה אנו ומטיילנו נתקלים, היא ש"אין טעם להגיע לדנדין". האם זה באמת נכון? לדעתנו ממש לא!

מי את Dunedin?


דנדין היא עיר בגודל בינוני היושבת בדרום החוף המזרחי שבאי הדרומי. בעיר ובסביבתה מתגוררים כ-130,000 תושבים, מתוכם יותר מ-20,000 סטודנטים, הודות לעובדה שבעיר נמצאת אוניברסיטת אוטאגו, האוניברסיטה הראשונה של ניו זילנד ואחת מהאוניברסיטאות הטובות ביותר במדינה. לעיר הסטוריה עשירה מתקופת הבהלה לזהב, ואף מספר מוזיאונים מרתקים. כיום מדובר באחת הערים היותר מהנות בניו זילנד.
למי דנדין מתאימה?


ראשית, נדגיש כי ביקור בדנדין מתאים לכל אחד ואחת מהמטיילים בניו זילנד. בעיר ומסביבה שפע של פעילויות ואטרקציות לכל סוגי המטיילים לרבות זוגות, משפחות ותרמילאים. ניתן לטייל בטבע וניתן לקחת גם פסק זמן וליהנות מפעילויות אורבניות. יתרה מכך, בדנדין שורר מזג אוויר נוח ושמשי יותר יחסית לאיזורים רבים אחרים באי הדרומי.
מה יש לעשות כאן?


  1. חצי האי אוטאגו ובעלי חיים- דונדין היא שער היציאה לטיולים בחצי האי אוטאגו היושב בסמוך לפאתי העיר. חופים קסומים, בעלי חיים ימיים, תצפיות ומורשת. ניתן לטייל בחצי האי אוטאגו בין יום ועד מספר ימים. דנדין היא אחד משני היעדים הטובים ביותר לצפייה בבעלי חיים ימיים (יחד עם קאיקורה): בחצי האי אוטאגו תוכלו למצוא לא מעט כאלה: מושבות כלבי ים, אריות ים רובצים על החוף ואף פינגווינים, כולל הפינגווין הקטן בעולם, הפינגווין הכחול. אם כל זה לא מספיק, בחצי האי אוטאגו נמצאת מושבת האלבטרוס המלכותי, היחידה מסוגה בעולם. האלבטרוס היא הציפור עם מוטת הכנפיים הגדולה ביותר בעולם, כ-3.5 מטרים.

  2. העיירה הסקוטית של ניו זילנד- מי שאוהב מארכיטקטורה, ימצא בקלות פינה חמה בלב לדנדין. הסקוטים והאירים הם מראשוני המתיישבים בדנדין ועל כן ניתן להבחין בקלות במורשת שהשאירו אחריהם. מומלץ לסייר בין המבנים הויקטוריאנים הפזורים ברחבי העיר ובינהם בניין הרכבת, בנייני האוניברסיטה ובית הכלא הישן.

  3. עיר מצוינת לכל משפחה- מסלולי רכיבה באפניים בסמוך לעיר, הגעה לרחוב התלול בעולם (נכון עד לשנת 2019 שבה נשבר השיא מחדש), מוזיאונים אינטראקטיביים, סיור גרפיטי, ביקור במפעל שוקולד ובעלי חיים ימיים כבר אמרנו? יתרון נוסף למשפחות הוא האפשרות לצאת מדונדין למספר טיולי כוכב ובמיוחד לחוף הדרומי של ניו זילנד ושמורת הקטלינס, במקום להתרוצץ ולעבור ממקום למקום מדי יום.

  4. צמחונים/טבעונים? דנדין היא בדיוק בשבילכם! הודות להיותה עיר צעירה וסטודנטיאלית, תוכלו למצוא בבתי הקפה והמסעדות מנות ללא בשר ואף מנות טבעוניות רבות, מאפים וקינוחים. מיותר לציין שכמעט בכל בית קפה תוכלו להשיג בקלות חלב סויה או חלב שקדים.

  5. צפייה באורות הזוהר הדרומי- למי שבמקרה יגיע לדנדין בחודשי החורף, אולי לצרכי עבודה או לכנס באוניברסיטה, יוכל לנסות את מזלו בנסיון לצפות באורות הזוהר הדרומי מסביבתה של דונדין. זהו אחד האיזורים הבודדים בניו זילנד מהם ניתן לצפות באורות הזוהר!


וזה ממש לא הכל...


אך את יתר האפשרויות וההצעות נשמור למטיילנו :).


מתי כדאי לבקר בדנדין והאם צריך להזמין לינה ואטרקציות מראש?


בדומה לרוב היעדים המרכזיים בניו זילנד, מומלץ לבקר בדנדין בין החודשים ספטמבר לאפריל. התקופה הטובה ביותר היא בין דצמבר למרץ. עם זאת, שימו לב כי חודש דצמבר ידוע כחודש של טקסי סיום הלימודים באוניברסיטת אוטאגו המפורסמת. משפחות מכל רחבי ניו זילנד מגיעות לדנדין, והאווירה תוססת אך צפופה, ולכן חובה להזמין את הלינה בעיר מראש.

את רוב האטרקציות שבעיר ובחצי האי אוטאגו אין צורך להזמין מראש- יום או יומיים לפני בהחלט יספיקו (למעט חודש דצמבר).טיפ קטן: מה בכל זאת לא לעשות כשמגיעים לדנדין?


אם החלטתם לארוז את החפצים ולצאת עם הרכב לכיוון דנדין, זכרו שלא לקנות כרטיסים לסיור ברכבת הנופית: הקרונות צפופים, ישנים ואינם נוחים, והנופים שתראו בדרך אינם משתווים לנופיה של ניו זילנד.


050-888-2346

972-50-888-2346+

Info@nworries.net

Tel Aviv, Israel

@No Worries Tours 2020- All Rights Reserved@