מזג אוויר בניו זילנד

מזג אוויר בניו זילנד

מזג אוויר בניו זילנד- הקדמה

עובדה משעשעת: מזג האוויר בניו זילנד הוא אחד מהפרמטרים הבלתי צפויים והבלתי יציבים, ועם זאת אחד החשובים ביותר. תכנון מסלול בניו זילנד למטייל העצמאי חייב להתחיל בהבנת מזג האוויר: מזג האוויר בניו זילנד מחולק ל-4 עונות רגילות- קיץ, סתיו, חורף ואביב. כל עונה שונה לחלוטין מקודמתה ויש להביא זאת בחשבון. הקיץ על הנייר הוא העונה הטובה ביותר לטיולים בכל רחבי ניו זילנד אך גם היקר ביותר, ובאופן משמעותי. הסתיו והאביב מציעים הזדמנויות לנופים מיוחדים יותר, אך לשם כך תזדקקו להתמודד עם מזג אוויר קריר וגשום יותר (שוב על הנייר). החורף הוא עונה מסובכת בפני עצמה: כפור, שלג, רומנטיקה, הצפות ובעיות נגישות לפעמים. לכן מומלץ שלא להסתבך עם העונה הזו, לפחות לא בפעם הראשונה. במדריך זה תמצאו מידע רלוונטי על מזג האוויר ועונות השנה ביעדים החשובים של ניו זילנד.

מזג אוויר באי הצפוני

אוקלנד

אוקלנד שנמצאת בחלקו הצפוני של האי הצפוני, נהנית ממזג אוויר נוח למדי לאורך כל ימות השנה. עונות המעבר מזמינות מאד בדרך כלל ומאפשרות טיולים בטבע. בעונת החורף כשרוב היעדים בניו זילנד אינם מומלצים לטיול (לא כולל סקי), אוקלנד וחבל נורת'לנד שמצפון לעיר חייבים להלקח בחשבון. בקיץ צפויים ימים שמשיים רבים, ועם עליית הטמפרטורות המקומיים נהנים לבלות בחופים שבפרברי העיר. תאמינו או לא, אם אתם מתכוונים להגיע לאוקלנד בחודשי הקיץ המקומיים, כדאי אפילו לוודא שיש מיזוג אוויר בחדרים, רק ליתר בטחון.

אוקלנד-Auckland
ממוצעי טמפרטורה בקיץ (דצמבר-מרץ) 23 מקס' / 15.5 מינ'
ממוצע ימים גשמים בקיץ 12 ימים
ממוצעי טמפרטורה בסתיו (אפריל-מאי) 19 מקס' / 11.5 מינ'
ממוצע ימים גשומים בסתיו 16 ימים
ממוצעי טמפרטורה בחורף (יוני-אוגוסט) 15 מקס' / 8 מינ'
ממוצע ימים גשומים בחורף 18 ימים
ממוצעי טמפרטורה באביב (ספטמבר-נובמבר) 18 מקס' / 11 מינ'
ממוצע ימים גשומים באביב 16 ימים

רוטורואה

רוטורואהRotorua
ממוצעי טמפרטורה בקיץ (דצמבר-מרץ) 22 מקס' / 12 מינ'
ממוצע ימים גשמים בקיץ 9 ימים
ממוצעי טמפרטורה בסתיו (אפריל-מאי) 16.5 מקס' / 7.5 מינ'
ממוצע ימים גשומים בסתיו 12 ימים
ממוצעי טמפרטורה בחורף (יוני-אוגוסט) 12.5 מקס' / 4 מינ'
ממוצע ימים גשומים בחורף 11 ימים
ממוצעי טמפרטורה באביב (ספטמבר-נובמבר) 16.5 מקס' / 7.5 מינ'
ממוצע ימים גשומים באביב 11 ימים

וולינגטון

וולינגטון-Wellington
ממוצעי טמפרטורה בקיץ (דצמבר-מרץ) 19.5 מקס' / 13 מינ'
ממוצע ימים גשמים בקיץ 12 ימים
ממוצעי טמפרטורה בסתיו (אפריל-מאי) 15.5 מקס' / 10 מינ'
ממוצע ימים גשומים בסתיו 13 ימים
ממוצעי טמפרטורה בחורף (יוני-אוגוסט) 12 מקס' / 7 מינ'
ממוצע ימים גשומים בחורף 15 ימים
ממוצעי טמפרטורה באביב (ספטמבר-נובמבר) 15 מקס' / 9 מינ'
ממוצע ימים גשומים באביב 14 ימים

מזג אוויר באי הדרומי

קרייסטצ'רץ'

מזג האוויר שבעיר קרייסטצ'רץ' מעניין מאד. הטמפרטורות נוחות באופן יחסי במשך היום, אך לקראת הערב הן צונחות בצורה משמעותית, הערבים הופכים לקרים, ויש להתלבש בהתאם. למרות הערבים הקרים ולמרות שקרייסטצ'רץ' נמצאת במרכז האי הדרומי, היא ממעטת לקבל גשמים, בשונה לחלוטין מיעדים רבים וטובים ברחבי האי. מיעוט הגשמים מאפשר לטייל בקלות בעיר ובסביבתה במשך רוב חודשי השנה ולהתחיל ממנה מספר לא מבוטל של טיולים ברחבי האי הדרומי, שכן היא משמשת נקודת פתיחה חשובה לטיולים לכיוון צפון, דרום או מערב.

קרייסטצ'רץ'-Christchurch
ממוצעי טמפרטורה בקיץ (דצמבר-מרץ) 21.5 מקס' / 11 מינ'
ממוצע ימים גשמים בקיץ 11 ימים
ממוצעי טמפרטורה בסתיו (אפריל-מאי) 16 מקס' / 5 מינ'
ממוצע ימים גשומים בסתיו 12 ימים
ממוצעי טמפרטורה בחורף (יוני-אוגוסט) 11.5 מקס' / 1 מינ'
ממוצע ימים גשומים בחורף 12 ימים
ממוצעי טמפרטורה באביב (ספטמבר-נובמבר) 17 מקס' / 6 מינ'
ממוצע ימים גשומים באביב 10 ימים

הוקיטיקה- החוף המערבי של האי הדרומי

הוקיטיקה הינה אחת הערים המרכזיות בחוף המערבי של האי הדרומי. מזג האוויר בהוקיטיקה ובחוף המערבי בכלל סוער ואינו יציב כלל בכל עונות השנה- מדובר באיזור ובו יורדים אלפי מילימטרים של גשם במשך השנה. הגשמים עלולים לרדת ללא הפסקה במשך שבוע שלם. ניתן לראות שגם חודשי האביב והקיץ אינם חסינים כלל מגשמים, ולכן טיולים רבים באיזור עלולים להשתבש לפחות באופן חלקי. אם בכוונתכם להזמין אטרקציות כגון טיסה נופית או טיפוס על קרחון, דעו כי ההחלטה על היציאה לאטרקציה תתקבל ממש ברגע האחרון, כשיתברר מזג האוויר הצפוי לשעות הקרובות. מזג האוויר הוא החסרון הגדול של החוף המערבי, אך עדיין מדובר באחד האיזורים היפים ביותר שניו זילנד מציעה למטיילים בה, ולכן רבים מחליטים שלא לוותר עליו. אם תצליחו להגיע לכאן בימים שמשיים או רק מעוננים, הרווח יהיה כולו שלכם! מסלולי ההליכה שבחוף המערבי מספקים נופים קסומים לפסגות הרים מושלגים, לאגמים צלולים וליערות עבותים, אך אין לצאת למסלולי ההליכה כשמזג האוויר סוער- זוהי סכנת חיים.

הוקיטיקה-Hokitika
ממוצעי טמפרטורה בקיץ (דצמבר-מרץ) 19 מקס' / 11 מינ'
ממוצע ימים גשמים בקיץ 15 ימים
ממוצעי טמפרטורה בסתיו (אפריל-מאי) 15.5 מקס' / 7 מינ'
ממוצע ימים גשומים בסתיו 17 ימים
ממוצעי טמפרטורה בחורף (יוני-אוגוסט) 12 מקס' / 3.5 מינ'
ממוצע ימים גשומים בחורף 18 ימים
ממוצעי טמפרטורה באביב (ספטמבר-נובמבר) 15 מקס' / 7 מינ'
ממוצע ימים גשומים באביב 19 ימים

דונדין

דונדין-Dunedin
ממוצעי טמפרטורה בקיץ (דצמבר-מרץ) 18 מקס' / 9 מינ'
ממוצע ימים גשמים בקיץ 10 ימים
ממוצעי טמפרטורה בסתיו (אפריל-מאי) 13 מקס' / 7 מינ'
ממוצע ימים גשומים בסתיו 10 ימים
ממוצעי טמפרטורה בחורף (יוני-אוגוסט) 10.5 מקס' / 3.5 מינ'
ממוצע ימים גשומים בחורף 8 ימים
ממוצעי טמפרטורה באביב (ספטמבר-נובמבר) 14 מקס' / 7 מינ'
ממוצע ימים גשומים באביב 9 ימים

קווינסטאון

מלבד היותה העיר היפה בניו זילנד המציעה שפע של טיולים, אטרקציות ובילויים, קווינסטאון היא גם עיר השער לטיולים בדרום הרחוק של ניו זילנד. מזג האוויר של קווינסטאון מושפע מהרי הרימרקבלס שלמרגלותם היא שוכנת ומהקרבה הגיאוגרפית לחוף הדרומי ולחוף המערבי של האי הדרומי- האיזורים הסוערים ביותר בניו זילנד. שעות הערב והלילה עלולות להיות קרות ואף קפואות, ויש להתלבש בהתאם. בשעות הבוקר הימים לרוב נעימים כשאין גשם, אך שימו לב שבקווינסטאון עלולים לרדת גשמים גם בחודשי הקיץ. בזמן שהחורף הניו זילנדי מונע מהמטיילים לטייל בחופשיות ביעדים רבים במדינה, קווינסטאון פורחת והופכת לאחד מיעדי הסקי המבוקשים ביותר במדינה יחד עם העיירה וואנקה שנמצאת במרחק של כשעת נסיעה מצפון לה. בגלל קרבתה של קווינסטאון ליעדים כה סוערים היה מצופה שתהיה גשומה מאד בחורף, אך במקום הגשם, החורף מברך את קווינסטאון בשלג רב שהופך אותה ליעד רומנטי שאין כמוהו.

קווינסטאון-Queenstown
ממוצעי טמפרטורה בקיץ (דצמבר-מרץ) 20.5 מקס' / 8.5 מינ'
ממוצע ימים גשמים בקיץ 8 ימים
ממוצעי טמפרטורה בסתיו (אפריל-מאי) 13.5 מקס' / 3.5 מינ'
ממוצע ימים גשומים בסתיו 8 ימים
ממוצעי טמפרטורה בחורף (יוני-אוגוסט) 8.5 מקס' / 0.5- מינ'
ממוצע ימים גשומים בחורף 8 ימים
ממוצעי טמפרטורה באביב (ספטמבר-נובמבר) 15 מקס' / 4 מינ'
ממוצע ימים גשומים באביב 8 ימים

מאנפורי, פיורדלנד

הפארק הלאומי פיורדלנד רווי באלפי מילימטרים של גשמים לאורך השנה, בדיוק כמו החוף המערבי, וגם כאן קיימות סכנות לשטפונות, הצפות ושיבוש בדרכים המרכזיות. את הביקור בפארק הלאומי פיורדלנד לא תרצו להחמיץ גם אם צפוי לכם מזג אוויר סוער ביותר. אין תחליף להפלגה בפיורדים של ניו זילנד, אך יש לנהוג ולהגיע אליהם בנקיטת זהירות מירבית. על אף שמסלולי ההליכה בפיורדלנד מרהיבים אין לצאת אליהם בימים גשומים, מכיוון שמעט גשם עלול להתפתח במהירות רבה לסערה של ממש. לסיכום, כשתגיעו לארץ הפיורדים, עליכם להיות מוכנים תמיד למזג אוויר סוער ולטמפרטורות נמוכות.

מאנפורי-Manapouri
ממוצעי טמפרטורה בקיץ (דצמבר-מרץ) 19.5 מקס' / 7.5 מינ'
ממוצע ימים גשמים בקיץ 10 ימים
ממוצעי טמפרטורה בסתיו (אפריל-מאי) 13 מקס' / 3 מינ'
ממוצע ימים גשומים בסתיו 11 ימים
ממוצעי טמפרטורה בחורף (יוני-אוגוסט) 9 מקס' / 0 מינ'
ממוצע ימים גשומים בחורף 12 ימים
ממוצעי טמפרטורה באביב (ספטמבר-נובמבר) 14.5 מקס' / 3.5 מינ'
ממוצע ימים גשומים באביב 12 ימים

5 דברים שצריך לדעת על מזג האוויר בניו זילנד

4 עונות ביום אחד: המשפט המפורסם המאפיין כל כך טוב את מזג האוויר בניו זילנד מזג האוויר יכול לעבור כל כך הרבה תהפוכות ביום אחד בטיול שלכם. מזג האוויר איתו התחלתם את היום הוא לאו דווקא מזג האוויר שתסיימו איתו את היום.

החוף המערבי באי הדרומי והפארק הלאומי פיורדלנד גשומים כל השנה: החוף המערבי שגובל בים טזמן ממערב וברכס הרי האלפים הדרומיים ממזרח הוא איזור אקלים בפני עצמו, השונה בתכלית מיתר איזורי האקלים בניו זילנד. כמוהו גם הפארק הלאומי פיורדלנד ההררי, הצר והתלול נחשב כאיזור אקלים בפני עצמו. בעקבות תנאי הטופוגרפיה של איזורים אלו, הם נחשבים כמקומות הגשומים ביותר בניו זילנד, הסופגים אלפי מילימטרים של גשמים בשנה. לכן, חשוב להיות ערוכים לגשמים כבדים בכל יום, גם בעונת הקיץ.

דצמבר- החודש המתעתע ביותר: חודש דצמבר השייך באופן רשמי לקיץ בניו זילנד, הוא אחד החודשים הגשומים ביותר בשורה של יעדים חשובים. בינהם: קווינסטאון, טה אנאו, מאנאפורי, דונדין והחוף המערבי של האי הדרומי. בחודש דצמבר, צפויים ביעדים אלו יותר גשמים מאשר בחודש יולי, שיאו של החורף!

חבל אוטאגו- הימור בטוח יותר: זו השנה השנייה ברציפות שבחבל אוטאגו נמצאת העיירה היבשה ביותר בניו זילנד- Alexandra. העיירה נמצאת במרחק של כשעה וחצי נסיעה ממזרח לקווינסטאון וכשעתיים וחצי ממערב לדונדין, שתי ערים נוספות שפחות גשומות מרוב היעדים התיירותיים הנוספים בניו זילנד.

האי הצפוני- עומד בציפיות גם בעונות אחרות: אם החלטתם להגיע לניו זילנד באחת מעונות המעבר, או אם הזדמן לכם להגיע לניו זילנד בעונת החורף, האי הצפוני בהחלט עשוי להאיר לכם פנים. הטמפרטורות נוחות ומזכירות סתיו ישראלי. תתפלאו או לא, יתכן שאפילו תחוו מספר ימים חמים.

בזמן טיול לניו זילנד תוכלו לבדוק את התחזית היומית כאן.

ראו גם ניו זילנד למטייל | תכנון טיול בניו זילנד

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

צרו איתנו קשר:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

טיול חורף בניו זילנד

טיול חורף בניו זילנד- הקדמה לא חסרות סיבות לטוס לניו זילנד בכל תאריך ובכל עונה. אך מה עושים כשמוגבלים רק ליוני-אוגוסט? יתכן שאתם יכולים לצאת

קרא עוד »
הזוהר הדרומי

הזוהר הדרומי

הקדמה יש לנו הרבה סיבות להמליץ על אוסטרליה למטיילים שרוצים ליהנות מיעד חדש, גדול ומגוון: מזג האוויר הנוח ברוב ימי השנה, בעלי החיים הייחודיים, חופי

קרא עוד »
ניו זילנד ואוסטרליה

טרקים בניו זילנד

בניו זילנד, המכונה גם "ארץ הטרקים", תוכלו לצעוד באלפי מסלול הליכה שעוברים בין נופים מגוונים. מבין אלפי ההליכות, רשות השימור הניו זילנדית (DOC) הגדירה עשרה

קרא עוד »
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!