שומרי מסורת

ברוכים הבאים ל-No Worries Tours

ניו זילנד ואוסטרליה

שומרי מסורת יכולים לטייל כמו כולם!

מטיילים שומרי מסורת חוששים לעיתים שלא יצליחו לטייל באוסטרליה ובניו זילנד כפי שהם מורגלים לטייל באירופה ובארצות הברית, יעדים בהם ישנן קהילות יהודיות זמינות עם אנשי קשר דוברי עברית, ואף בתי מלון המותאמים לצרכים שלהם.

כל מסלולי הטיול שלנו נתפרים כחליפה אישית למטייל. ולכן בעזרת תכנון נכון, לא תהיה כל פגיעה באיכות המסלול שלכם. אנו נדאג לכל מה שחשוב לכם: לינות בחדרים עם מטבח, שבתות ביעדים מעניינים בהם ניתן לטייל רגלית ולינה עם מפתח רגיל במקום מפתח דיגיטלי, המלצות למסעדות עם אוכל כשר/צמחוני/טבעוני ואף נשמח לקשר אתכם עם הקהילות היהודיות כדי להשתתף בתפילות וארוחות חג. ואם יש לכם עוד בקשות.. פשוט ספרו לנו עליהן- כי לכל המטיילים שלנו מגיע טיול No Worries אמיתי!

טיול לשומרי מסורת באוסטרליה

קהילת יהודי אוסטרליה מונה כ-120,000 יהודים נכון להיום והיא נחשבת כקהילה היהודית ה-8 בגודלה בעולם מחוץ לישראל, הרבה לפני מדינות אירופאיות רבות. מרבית אנשי הקהילה והמוסדות היהודיים נמצאים בערים סידני ומלבורן, אך גם בבריסביין, אדלייד ופרת'. הקהילה היהודית של אוסטרליה היא קהילה חמה ומחבקת במיוחד וקשורה מאד לישראל.

בכל הערים ישנם בתי כנסת ובתי חב"ד המקבלים מטיילים ישראלים על בסיס קבוע. בשכונות היהודיות נמצאים סופרמרקטים ובהם מוצרי מזון כשרים שחלקם אפילו מגיע מישראל. בסידני ומלבורן פועלים באופן קבוע גם מרכולים כשרים וחנויות. כל מטייל שומר מסורת יותר ממוזמן להצטרף לתפילות הסדירות ולתפילות החג (בתיאום מראש בלבד).

קנגורו
ניו זילנד ואוסטרליה

גם כשתצאו לטייל מחוץ לעיר לא תתקלו בקשיים רבים

גם כשתצאו לטייל מחוץ לעיר לא תתקלו בקשיים רבים. אחת מצורות הלינה האהובות ביותר על כל התיירים באוסטרליה היא במלון דירות או בדירת נופש, ולכן בכל יעד תיירותי באוסטרליה אליו תגיעו, תוכלו למצוא דירות עם מטבח מאובזר המאפשר בישול עצמי מבלי להסתמך על מציאת אוכל כשר.

אלו המסתפקים באוכל צמחוני/טבעוני במסעדות, ישמחו לדעת כי באוסטרליה ישנה מודעות גבוהה במיוחד לאוכל מן הצומח, וכל מסעדה מציעה גם מנות ללא בשר.

למעוניינים, אנו מציעים גם סיורים מרתקים בעקבות יהדות אוסטרליה המתקיימים בסידני ובמלבורן. הסיורים עוברים בבתי הכנסת הראשיים, בשכונות היהודיות ובמוסדות המרכזיים של הקהילה.

טיול לשומרי מסורת בניו זילנד

קהילת יהודי ניו זילנד היא קהילה מצומצמת המונה כ-7,000 יהודים. כמעט כולם מתגוררים בערים הגדולות אוקלנד, וולינגטון קרייסצרץ' ודונדין. בערים אלו ישנם בתי כנסת ובתי חב"ד פעילים בכל ימות השנה. בנוסף לכך ניתן למצוא מוסדות יהודיים נוספים בעיירות שונות ברחבי המדינה כגון בית הכנסת הדרומי ביותר בעולם שנמצא בעיר דונדין ובית חב"ד גם בעיירה וונאקה שבדרום ניו זילנד.

הקהילה היהודית בניו זילנד מודעת לריבוי המטיילים הישראלים המבקרים במדינה באופן קבוע ומסייעת באירוח מטיילים וקיום ארוחות חג משותפות.

מוצרים מזון כשרים ניתן למצוא באופן קבוע בחלק מהסופרמרקטים ברחבי ניו זילנד, ללא קשר לאיזורי המגורים של הקהילות היהודיות. חנויות כשרות נמצאות בעיקר באי הצפוני באוקלנד ובוולינגטון.

אוטסרליה וניו זילנד
ניו זילנד ואוסטרליה

לינה בדירות מאובזרות

היא אולי סוג הטיול הפופולארי ביותר בניו זילנד, אף יותר מבאוסטרליה, והן זמינות בכל יישוב ויישוב ברחבי המדינה. אין כל בעיה לישון לאורך הטיול בדירות עם מטבח מאובזר ואף לדאוג בשבתות למפתח רגיל שאינו דיגיטלי (יש לעדכן אותנו מראש).

יתרון נוסף לשומרי מסורת המטיילים בנוי זילנד, הוא שכל מסלול טיול שאנו מתכננים במדינה עובר לפחות בשני מוקדים (לעיתים רבות גם בכל המוקדים) שבהם מתגוררות הקהילות יהודיות, ואלו הזקוקים לסיוע לוגיסטי יוכלו להתארגן בהתאם- אנו נספק לכם את פרטי הקשר והכתובות בהתאם לבקשותיכם.
אלו המסתפקים באוכל צמחוני/טבעוני ישמחו לדעת כי בכל סופרמרקט בניו זילנד קיים מגוון רחב מאד של מוצרי מזון מן הצומח. כמו כן, מאחר ובניו זילנד חיות קהילות גדולות ממדינות המזרח, תוכלו למצוא בכל יישוב ועיירה מסעדות אסיאתיות ובהן מנות ללא בשר, בדגש על מסעדות הודיות מ-ע-ו-ל-ו-ת להן נוכחות גבוהה בכל המדינה- חוויה מומלצת לכל מטייל, ללא קשר לשומרי מסורת!!

האם מותר להגיע עם אוכל מהארץ?

מומלץ מאד שלא. ראשית, כי כמעט כל דבר שתזדקקו לו קיים כבר ולכן אין צורך להיסחב. שנית, מכיוון שבקרת הגבולות באוסטרליה ובניו זילנד היא מהמחמירות שיש, וסוגים רבים של מזון (לרבות פירות וירקות) אסורים למעבר הגבול. מטיילים המגיעים עם מוצרי מזון מהארץ, מתבקשים להצהיר עליהם עם המעבר במכס. מטיילים שלא יצהירו מסתכנים בקנסות כבדים ובפריקת מזוודותיהם בשדה התעופה.

למידע נוסף אודות מוצרי מזון שמותרים/אסורים במעברי הגבול של אוסטרליה וניו זילנד:

אוטסרליה וניו זילנד