בריסביין – Brisbane

בריסביין – Brisbane

ניו זילנד ואוסטרליה

העיר בריסביין ממוקמת במרכז החוף המזרחי והיא בירתה של הסטייט קווינסלנד. בריסביין היא גם העיר השלישית בגודלה באוסטרליה- מתגוררים בה כ-2 מליון תושבים.

בריסביין היא אחת מהערים המודרניות, המטופחות והמתקדמות ביותר באוסטרליה. מרכז העיר יפהפה במיוחד וכולל גורדי שחקים לצד בניינים הסטוריים, מדרחובים, מרכזי בילוי וגשרים גדולים ורבים. למרות כל אלה, העיר, שלא בצדק, אינה זוכה לכבוד רב מהמטיילים, ובפרט מהמטייל הישראלי.

המדרחובים של מרכז העיר תוססים במיוחד: החנויות והמסעדות גדושות במקומיים ומטיילים לאורך כל שעות היום. מעברו השני של נהר בריסביין החוצה את העיר, נמצאת הגדה הדרומית, המהווה מוקד בילויים מרכזי נוסף: טיילת עירונית רחבת ידיים ובה צמחייה טרופית, מוזיאונים מעולים, לגונה גדולה ואפילו חוף ים מלאכותי- זהו חוף הים המלאכותי העירוני היחיד בעולם!

בעיר נהוגה תרבות אוכל ושתייה אדוקה: בשעות אחה"צ הפאבים והברים שמול הנהר וברובע צ'יינה טאון מתמלאים עד אפס מקום וכוסות הבירה כובשות את כל השולחנות. חיי הלילה של בריסביין הם הטובים ביותר ביבשת והחגיגות במועדונים והברים נמשכים עד השעות הקטנות של הלילה.

בחודש ספטמבר נחגג בעיר "פסטיבל בריסביין" (Brisbane Festival). במשך כל שעות היום נערכים ברחבי העיר אירועים רבים כגון שווקים, מופעי אורות ומוזיקה, מסיבות גדולות ושיגור זיקוקים בשעות הערב.

בריסביין היא עיר כיפית ונוחה למשפחות, וכן למטיילים המבקשים הפוגה מטיולים בטבע ונסיעות ארוכות. אפשרות נוספת היא להתמקם בעיר לתקופה ארוכה יותר ולצאת ממנה לטיולי כוכב רבים מצפון ומדרום כגון: גולד קוסט, ביירון ביי, סאנשיין קוסט, הרי הגלאס האוס ועוד ועוד..

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!