קרחון פרנץ' ג'וזף וקרחון פוקס

קרחון פרנץ' ג'וזף וקרחון פוקס

קרחון

קרחון פרנץ' ג'וזף Franz Josef Glacier הוא אחד משני הקרחונים הפופולאריים שבחוף המערבי של האי הדרומי. אורכו כ-12 ק"מ. הקרחון כה נגיש לתיירים הודות לעובדה שהוא יורד עד לגובה של 300 מטרים בלבד מעל לפני הים, ומסלול ההליכה לתצפית אליו נמצא כ-5 ק"מ בלבד מעיירת השירות של הקרחונים- Franz Josef Village. בעיירת השירות אפשרויות לינה ואוכל לתיירים. מסלול ההליכה המוביל אל התצפית המשקיפה לעבר הקרחון הוא יפהפה ואורך כשעה-שעה וחצי לכל כיוון, בתוך עמק מיוער וסלעי. בימים גשומים ניתן לראות מפלים טבעיים הנשפכים במורד ההרים שמסביב לעמק. בסוף ההליכה תוכלו לצפות בבסיסו של הקרחון מרחוק.
קרחון פוקס- Fox Glacier- אחיו הגדול של קרחון פרנץ' ג'וזף, נמצא כ-25 דק' נסיעה דרומה בקצהו של החוף המערבי של האי הדרומי. קרחון פוקס משתרע על אורך של כ-13 ק"מ וגם הוא מסתיים בגובה של כ-500 מטרים מעל פני הים, דבר ההופך אותו לנגיש במיוחד. באיזור קרחון פוקס מסלולי הליכה רבים בתוך יערות גשם ולצד אגמים, המאפשרים להגיע לתצפיות על הקרחון ועל נופי הפארק הלאומי הר קוק. גם לקרחון פוקס ישנה עיירת שירות הסמוכה לו- Fox Glacier Village. בעיירה אפשרויות לינה ואוכל לתיירים.
כדי לחוות את קרחון פרנץ' ג'וזף ואת קרחון פוקס בצורה האולטימטיבית, מומלץ לקחת טיסה נופית מעל הקרחונים, הכוללת נחיתה על אחד מהם, או לצאת לטיול מודרך הכולל טיפוס והליכה על הקרחון.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!