הפארק הלאומי פיורדלנד ומילפורד סאונד- Fiordland National Park & Milford Sound

הפארק הלאומי פיורדלנד ומילפורד סאונד- Fiordland National Park & Milford Sound

ניו זילנד ואוסטרליה

יפה כגלויה ופראית בו זמנית, מציעה טיפוס אל פסגות אדירות, השתאות מול מפלים אדירים, הליכה ביערות גשם בתוליים ושייט בפיורדים עוצרי נשימה- היריעה פשוט קצרה מדי כדי להכיל את כל השפע שקיים במחוזותיה של ארץ הפיורדים.
הפארק הלאומי פיורדלנד ממוקם בדרום מערב האי הדרומי, והוא הגדול מבין הפארקים הלאומיים בניו זילנד- שטחו כ-12,500 קמ"ר. הפארק הלאומי פיורדלנד נחשב כמקום היפה ביותר בניו זילנד (ואולי בעולם כולו). אין טיול בניו זילנד, בין אם עצמאי ובין אם מאורגן, שלא עוצר כאן. טיול בפארק הלאומי פיורדלנד הוא חגיגה של נופים וצבעים לעיניים.
האתר המתוייר ביותר בארץ הפיורדים הוא הפיורד מילפורד סאונד- זהו הפיורד הצעיר ביותר מבין הפיורדים שבפארק וגם הנגיש ביותר. הוא נחווה בצורה הטובה ביותר באמצעות שייט נופי של כ-2-3 שעות שמתחיל ומסתיים באותה נקודה. השייט בפיורד מספק נופים אדירים אל הצוקים שנופלים ישירות אל תוך המים מגובה של כ-1,000 מטרים, וכן של מפלים שוצפים, יערות גשם סבוכים ומים צלולים. אם יתמזל מזלכם, תוכלו אפילו לפגוש בכלבי ים ודולפינים. הטרמינל ממנו יוצאות ההפלגות הנופיות אל מילפורד סאונד, מרוחק כשעתיים נסיעה מהעיירות טה אנאו ומאנאפורי, בהן מתמקמים רוב המטיילים המגיעים אל ארץ הפיורדים.

אתרים נוספים בפארק הלאומי פיורדלנד, הם: כביש 94 (Milford Highway)- הכביש היחיד המחבר את טה אנאו ומאנאפורי אל הטרמינל של מילפורד ונחשב כאחת מעשרת הדרכים היפות בעולם, הפיורד דאוטפול סאונד- אחיו הגדול והפחות מתוייר של מילפורד סאונד, טרק המילפורד שנחשב כטרק היפה בעולם ואורך כ-4 ימים וטיסות נוף שישאירו אתכם פעורי פה.

טיפ מהמומחים:

  • כל לינה וטיול בפארק הלאומי פיורדלנד בעונת הקיץ חייב להיות מוזמן מראש!
  • הפארק הלאומי פיורדלנד הינו אחד האיזורים הגשומים ביותר בעולם- גשמים יורדים כאן לפחות 180-200 ימים בשנה, ובימים בהם אין גשמים, אין שום הבטחה למזג אוויר חם יותר. יש להצטייד מראש בביגוד ארוך ומחמם ולבדוק את תנאי מזג האוויר לילה לפני שיוצאים לטייל בפארק.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!