וולינגטון-Wellington

וולינגטון-Wellington

ניו זילנד ואוסטרליה

העיר וולינגטון ממוקמת בקצה הדרומי של האי הצפוני והיא גם עיר הבירה של ניו זילנד. העיר הציורית הינה העיר השנייה בגודלה בניו זילנד והיא אוצרת בתוכה את מיטב העושר התרבותי של המדינה. בנוסף, וולינגטון משמשת כצומת דרכים חשובה במיוחד בניו זילנד- היא מקבלת אליה טיסות בינלאומיות ממספר מדינות וכן נמצאת בה תחנת המעבורת הגדולה המקשרת בין האי הצפוני והאי הדרומי.
בעיר וולינגטון מנשבות רוחות חזקות לאורך כל השנה המגיעות ממצר קוק, ועל כן היא כונתה "עיר הרוחות". לוולינגטון תרבות בילויים ואוכל מרשימה- פרושים בה יותר בתי קפה ומסעדות לנפש מאשר בכל מקום אחר בעולם!
העיר גם אחד ממרכזי הטכנולוגיה הגדולים ביותר של ניו זילנד, בטח ובטח כשמדובר בתעשיית הקולנוע והצילום. כאן נמצא הסטודיו הבינלאומי ווטה- Weta Digital, שאנשיו אחראים על צילום, עריכה ושילוב אפקטים לסרטים המצליחים ביותר בהסטוריה, ובינהם טרילוגיית שר הטבעות, יומני נרניה ואווטאר.
בוולינגטון פזורים אתרי מורשת ותרבות רבים, בינהם מוזיאון טה פפה Te Papa המפורסם ובית הפרלמנט וסמוך אליה ניתן ליהנות מחבל יין אותנטי ולצפות בציפורים ניו זילנדיות נדירות ובעלי חיים ימיים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!