טסמניה-Tasmania

טסמניה-Tasmania

ניו זילנד ואוסטרליה

האי טסמניה (גם "טזמניה") הוא גם אחת המדינות שמרכיבות את הפדרציה של אוסטרליה. טזמניה מרוחקת כשעת טיסה בלבד מהעיר מלבורן. שטחה גדול פי 3 משטח מדינת ישראל, אך מתגוררים בה בסך הכל כחצי מליון תושבים. 

ההסטוריה של האי טסמניה פחות פסטורלית מהאי כיום

לטסמניה עבר הסטורי עגום. הילידים האבוריג'ינים שחיו באי וניסו להתנגד לכמות האירופאים שגדלה בעקביות באי, הוכנעו ונושלו מאדמתם. בהמשך חלקם נאסרו, עברו חינכו מחדש ואף נטבחו. בנוסף, טזמניה שמשה ככלא מבודד ונוקשה לפושעים קשים שהגולו במקור מהממלכה הבריטית למושבת העונשין שבסידני. מושבת העונשין הידועה ביותר לשמצה שפעלה בטזמניה היתה פורט ארתור- כיום אתר הסטורי ומרכז מורשת מרתק, בו ניתן לשמוע עוד על העבר של האי כמושבת עונשין. 

טיול בטסמניה

כיום טזמניה היא אי של טבע הידוע בנופים מרהיבים בגווני ירוק וכחול. הנוף הטזמני מגוון במיוחד וכולל עשרות אגמים, מאות מפלים, נהרות, יערות גשם, נופים אלפינים, צמחייה ייחודית, חיות בר אנדמיות, בעלי חיים ימיים, תצורות אבן מרשימות ומפרצים מבודדים וקסומים. נופים אלו מזכירים מאד את נופיה של ניו זילנד, ולכן טזמניה קרויה בפי המקומיים כ-"ניו זילנד של אוסטרליה" וכ"פנינה של אוסטרליה".

באי שתי ערים מרכזיות- הוברט ולונססטון, מהן רצוי להתחיל את הטיול. הוברט ממוקמת בדרום טסמניה. היא העיר הגדולה ביותר בטסמניה ומהווה כשער הכניסה הראשי לאי. בעיר יש לא מעט מה לעשות ולראות. מרכז העיר יפהפה וכולל גנים בוטאניים, איזורים עתיקים ונמל עם מסעדות המגישות אוכל מעולה. מחוץ להוברט נמצאים מספר פארקים לאומיים ושמורות טבע מהידועים ביותר בטסמניה, כך שניתן להתמקם בעיר למספר לילות ולצאת לטיולי כוכב אם אינכם אוהבים מעברים תכופים. העיר לונססטון יושבת בצפון האי בלב עמק התמר, הקרוי על שמו של נהר התמר העובר במקום. לונססטון היא שער הגישה לאיזורים מבודדים ופראיים יותר, כגון הפארק הלאומי המפורסם Cradle Mountain, כך שלא כדאי לוותר על הגעה אליה. בקרבתה של לונססטון תוכלו ליהנות מביקור ביקבים ועם קצת מזל תוכלו לפגוש לא מעט בעלי חיים אוסטרליים.

הנוף מפסגת הר וולינגטון שבעיר הוברט

הפארקים הלאומיים ובעלי החיים באי

הפארקים הלאומיים ברחבי האי מתוחזקים באדיקות מירבית ומסלולי ההליכה משולטים וברורים. כשתטיילו בפארקים הלאומיים של טסמניה, תוכלו לפגוש בטבע הפראי והשמור שלה. חלק מהפארקים הלאומיים מתהדרים במפרצים קסומים בעוד שאחרים כוללים יערות גשם, אגמים צלולים ונהרות. הפארק הלאומי המפורסם ביותר בטסמניה הינו הפארק הלאומי קריידל מאונטיין ובו נמצא טרק האוברלנד ששמו הולך לפניו: זהו אחד הטרקים המבוקשים באוסטרליה, אשר אורך כ-6 ימים והוא חוצה את הפארק מצפון לדרום. מלבד קנגורו שקל מאד למצוא, אחת מחיות הבר הייחודיות ביותר לטזמניה היא הוומבאט (Wombat)- חיית כיס אנדמית מתוקה הדומה לסנאי מנופח וכבד. היא מתגוררת בעיקר בשמורות הטבע שבחוף המזרחי של טזמניה.

הפארק הלאומי קריידל מאונטיין טזמניה

מפרץ האש שבטזמניה

 

מתי להגיע?

מומלץ להקדיש לפחות 4-5 לילות לטיול בקצב ממוצע. גם מי שיכול להרשות לעצמו גם עשרה ימים, ספק אם יצליח לראות הכל בנחת. חשוב לדעת כי עונת הטיולים בטזמניה היא יחסית קצרה, ומומלץ לבקר בה בין החודשים נובמבר-מרץ, כשהסיכויים המירביים למזג אוויר אידיאלי הם בין ינואר-פברואר. זוהי גם תקופה של חגים וחופשים בבתי הספר, ולכן ישנה תיירות פנים גדולה בתוך האי בשיא העונה. בעונה זו יותר מכדאי להזמין את מקומות הלינה והטיסות מראש.

 

אנו בנו ווריז טורס נשמח לתכנן לכם טיול בנהיגה עצמית באוסטרליה!

לא רוצים לנהוג בצד השני של הכביש? אין בעיה! יש לנו גם טיול מאורגן באוסטרליה עם כל היעדים האטרקטיביים ביותר ביבשת.

צרו קשר עוד היום: 050-888-2346.

שתף:
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!