טזמניה-Tasmania

טזמניה-Tasmania

ניו זילנד ואוסטרליה

האי טזמניה הוא גם אחת המדינות שמרכיבות את הפדרציה של אוסטרליה. טזמניה מרוחקת כשעת טיסה בלבד מהעיר מלבורן. שטחה גדול פי 3 משטח מדינת ישראל, אך מתגוררים בה בסך הכל כחצי מליון תושבים. 

לטזמניה עבר הסטורי עגום. הילידים האבוריג'ינים שחיו באי וניסו להתנגד לכמות האירופאים שגדלה בעקביות באי טזמניה, הוכנעו ונושלו מאדמתם. בהמשך חלקם נאסרו, עברו חינכו מחדש ואף נטבחו. בנוסף, טזמניה שמשה ככלא מבודד ונוקשה לפושעים קשים שהגולו במקור מהממלכה הבריטית למושבת העונשין שבסידני. מושבת העונשין הידועה ביותר לשמצה שפעלה בטזמניה היתה פורט ארתור- כיום אתר הסטורי ומרכז מורשת מרתק, בו ניתן לשמוע עוד על העבר של האי כמושבת עונשין. 

כיום טזמניה היא אי של טבע הידוע בנופים מרהיבים. הנוף הטזמני מגוון במיוחד וכולל עשרות אגמים, מאות מפלים, נהרות, יערות גשם, נופים אלפינים, צמחייה ייחודית, חיות בר אנדמיות, בעלי חיים ימיים, תצורות אבן מרשימות ומפרצים מבודדים וקסומים. נופים אלו מזכירים מאד את נופיה של ניו זילנד, ולכן טזמניה קרויה בפי המקומיים כ-"ניו זילנד של אוסטרליה". 

בטזמניה שתי ערים מרכזיות- הוברט ולונססטון, מהן רצוי להתחיל את הטיול ברחבי האי. הפארקים הלאומיים בטזמניה מתוחזקים באדיקות מירבית ומסלולי ההליכה משולטים וברורים. בפארק הלאומי קריידל מאונטיין הממוקם בצפון טזמניה, נמצא טרק האוברלנד ששמו הולך לפניו: זהו אחד הטרקים המבוקשים בעולם, אשר אורך כ-6 ימים והוא חוצה את הפארק מצפון לדרום. מלבד קנגורו שקל מאד למצוא בטזמניה, אחת מחיות הבר הייחודיות ביותר לטזמניה היא הוומבאט (Wombat)- חיית כיס אנדמית מתוקה הדומה לסנאי מנופח וכבד. היא מתגוררת בעיקר בשמורות הטבע שבחוף המזרחי של טזמניה.

מומלץ להקדיש לטיול באי טזמניה לפחות 4-5 לילות, ומי שיכול להרשות לעצמו גם עשרה ימים, ספק אם יצליח לראות הכל בנחת. חשוב לדעת כי עונת הטיולים בטזמניה היא יחסית קצרה, ומומלץ לבקר בה בין החודשים נובמבר-מרץ, כשהסיכויים המירביים למזג אוויר אידיאלי הם בין דצמבר-פברואר. זוהי גם תקופה של חגים וחופשים בבתי הספר, ולכן ישנה תיירות פנים גדולה בתוך האי בשיא העונה, ויותר מכדאי להזמין מקומות לינה מראש.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!