מפת אוסטרליה

ברוכים הבאים ל-No Worries Tours

מפת אוסטרליה

מפת מרכז העיר סידני

מפת מרכז העיר מלבורן

מפת אוסטרליה

מסע למגוון עולמות ייחודיים במדינה אחת

מפת אוסטרליה דיי נוחה וקלילה להבנה. אוסטרליה מחולקת ל-8 מדינות פנימיות. טיול בין המדינות באוסטרליה מעביר את המטיילים בין עולמות שונים לחלוטין. האקלים באוסטרליה מגוון ונע בין מדבר צחיח במרכז היבשת, דרך איזורים ירוקים טרופיים בצפון היבשת, וכולל גם איזורי אקלים ממוזג מלאי חיים בדרום.

Queensland- קווינסלנד

מדינת קווינסלנד היא ללא ספק אחת המדינות היפות באוסטרליה. שולטים בה ביד רמה צבעי הכחול והירוק. צפון קווינסלנד הוא איזור טרופי ופראי, עם יערות הגשם העתיקים בעולם ובהם מתגוררים בעלי חיים מיוחדים: תניני המים המלוחים, הקזואר, קנגרו העצים, ציפורים נדירות ועוד. לצידם של יערות הגשם, נמצאת שונית המחסום הגדולה, חלומם של צוללנים ומטיילים מכל העולם. גם יערות הגשם וגם שונית המחסום הגדולה מוכרים כאתרי מורשת של אונסק"ו, מה שהופך את הצפון הטרופי של קווינסלנד לאיזור היחיד בעולם בו נפגשים שני אתרי מורשת של אונסק"ו.

מהצפון ועד למרכז החוף המזרחי של קוויסנלנד נמצאים חופים בתוליים ומרהיבים-  איי וויטסאנדיי (Whitsunday Islands) הם איים בעלי שם עולמי: רובם אינם מיושבים, אך אלה שכן, מכילים ריזורטים ומלונות פאר שמשכנים באופן קבוע את עשירי אוסטרליה והעולם. בכל האיים חופים מדהימים ומבודדים, שלא נפגעו מידי האדם.

דרום קווינסלנד מורכבת מעיירות חוף תוססות ויוקרתיות, איי חולות המהווים מגרש משחקים לחובבי האקסטרים והטיולים בשטח, ויערות גשם עתיקים וייחודיים בשם "יערות גונדוונה"– אלה יערות הגשם היחידים בעולם שהצליחו לשמור על מערכת החיים שלהם מתוקפת יבשת גונדוונה- כשכדור הארץ חולק לשתי יבשות, צפונית ודרומית. יבשת גונדוונההיתה היבשת הדרומית, וכללה בתוכה את יבשות אמריקה הדרומית, אפריקהאוסטרליה ואנטארקטיקה.

האאוטבק של קווינסלנד כולל יישובים קטנים ועיירות עם מורשת מקומית וסיפורים הסטוריים מרתקים. תוסיפו לזה את התופעות הגיאולוגיות הרבות ואת הקרבה לאתרי המורשת של אונסק"ו, ותבינו מדוע האאוטבק של קווינסלנד הוא המתוייר ביותר מבין מדינות החוף המזרחי.

New South Wales- ניו סאות' וויילס

המדינה המאוכלסת ביותר באוסטרליה עם כ-8 מליון תושבים והמתויירת ביותר, הודות לעיר סידני. העיר סידני התוססת היא אחד העוגנים בכל טיול לאוסטרליה. ניתן לטייל בה מספר ימים ועד לשבוע. ממערב לעיר נמצא הפארק הלאומי ההרים הכחולים שמתאפיין במצוקים מדהימים הנישאים מעל ליערות גשם ממוזגים.

קו החוף הדרומי של המדינה משובץ בעיירות חוף מקומיות קסומות ומדהימות- מי שאוהב את חיי החוף והשלווה, יוכל להיות בהן חודשים. החלק הפנימי של דרום המדינה, כולל בתוכו הרים עם נופים אלפינים המושלגים בחורף, הנחשבים כאיזור מעולה לטיולים רגליים באביב ובקיץ. מצפון לסידני נמצאות ערים ועיירות חוף גדולות יותר ופארקים לאומיים עם יערות גשם גונדוונה.

תכנון טיול בסטייט ניו סאות' וויילס, למעט בעיר סידני ובהרים הכחולים, הוא יחסית מורכב יותר, שכן על פניה היא נראית יחסית משעממת, מלבד העיר סידני ועיירות החוף המפורסמות, אך היא טומנת בחובה אתרי טבע מדהימים ואטרקציות לא ידועות.

Victoria- ויקטוריה

ויקטוריה הקטנה שבדרום אוסטרליה היא אחת המומלצות ביותר לטעמנו. גודלה הוא קטן (הכל יחסי) לעומת המדינות האחרות, אך יש בה כל כך הרבה מה לעשות ולראות: החל מהעיר התוססת והמיוחדת מלבורן ודרך האוקיינוס הגדולה, ועד לפארקים לאומיים קסומים בהם מתגוררות חיות כיס אוסטרליות רבות. אם כבר בעלי חיים, הפינגווינים הקטנים בעולם נמצאים בהמוניהם בחופיה הדרומיים של ויקטוריה.

אגמים, יערות, תצורות סלע מיוחדות ותרבות קולינרית משגשגת הם רק חלק מכל החגיגה. מדינת ויקטוריה נפגשת בצפון עם מדינת ניו סאות' וויילס, וגם לה איזור אלפיני מושלג בחורף, המציע בעונות האביב והקיץ הזדמנויות רבות לטיולים בשטח. ויקטוריה היא יעד מצוין לטיולי משפחות ולמטיילים שמעוניינים בטיולים קלילים ללא הליכות רבות.

South Australia- דרום אוסטרליה

מדינת דרום אוסטרליה נמצא בחלקה התחתון של היבשת. היא אחת המדינות הפחות מוערכות ביבשת, ועל כן זוכה לקבל מידה נמוכה של תיירים באופן משמעותי ביחס למדינות החוף המזרחי. בדרום אוסטרליה חופים מהפנטים בשילוב עם מספר חבלי יין מהטובים באוסטרליה, ובראשם עמק בארוסה (Barossa Valley), עמק היין המשובח ביותר באוסטרליה, שכל חובב יין חייב לבקר בו. בחבלי היין תוכלו ללמוד אודות תהליך הייצור המקומי, לרכב באפניים בין יקבים ולעצור לטעימות, ואף להשתתף בסדנא להפקת יין בעצמכם. הפנינה של דרום אוסטרליה היא ללא ספק קנגרו איילנד (האי קנגרו), אי גדול המרכז בתוכו את כל מה שחבוי במדינת דרום אוסטרליה: בעלי חיים ימיים, תופעות גיאולוגיות, פארקים מדבריים, קולינריה יוקרתית ועוד חופים נפלאים.

טיול באאוטבק שבשטחי דרום אוסטרליה, הוא אחד מטיולי האאוטבק המעניינים והיפים ביותר שיש לאוסטרליה להציע. באאוטבק של דרום אוסטרליה רכסי הרים אדומים, מסלולי הליכה יפהפיים, חיות פרא ועיירות מיוחדות, כגון קובר פדי, העיר הבנויה מתחת לאדמה.

Western Australia- מערב אוסטרליה

מערב אוסטרליה או אוסטרליה המערבית הינה המדינה הגדולה ביותר מבחינת שטח באוסטרליה. לשם ההבנה, מערב אוסטרליה גדולה פי 100 משטחה של ישראל, פי 20 משטחה של בריטניה ופי 4 ממדינת טקסס שבארה"ב. אוסטרליה המערבית היא יעד מיוחד לחובבי ההרפתקאות, המדבר והשקט, וכמובן שלמכורים לנהיגה.

תכנון מסלול טיול בחוף המערבי הוא קריטי ממספר סיבות: ראשית, למעט העיר פרת', החוף המערבי הינו איזור נידח לחלוטין ומבודד מציוויליזציה. על מנת שלא להתקע, חשוב ללמוד את המסלול שלכם לפחות ברמה בסיסית, להבין היכן נקודות העצירה החשובות להצטיידות והתארגנות מחדש, והיכן אתרי הטבע החשובים. שנית, הטיול במערב אוסטרליה עובר בין שני איזורי אקלים: האקלים ברוב המדינה הינו מדברי וצחיח, אך בצפון החוף המערבי, מתקיים אקלים טרופי. עם שתי עונות: עונה רטובה וסוערת מול עונה יבשה המתאימה לטיולים. גם לכבישים ודרכי הגישה חשוב מאד לשים לב- הכביש הראשי, כביש מספר 1 הינו כביש סלול החוצה את החוף המערבי מצפון ועד דרום, כשממנו ניתן לרדת לכבישים צדדיים המובילים לכפרים ולעיירות קטנות שבדרך. כבישים המובילים לעיירות מרכזיות לרוב סלולים, והכבישים שמובילים ליישובים קטנים שאינם על מפת התייר הממוצע, סלולים חלקית או אינם סלולים בכלל, וכך גם כבישי גישה רבים לפארקים לאומיים ואיזוריים שבדרך. בהתאם למקומות בהם תרצו לבקר, תצטרכו להחליט האם לטייל בחוף המערבי עם רכב רגיל, או שמא להיעזר ברכב שטח, שלעיתים יכול להעניק ערך מוסף יקר בטיולים במערב אוסטרליה.

ניתן לבצע מספר מסלולי טיול במערב אוסטרליה: אפשרות אחת היא לצלוח את כל החוף המערבי מדרום לצפון, או את המקטע המדברי בלבד שמפרת' ועד לברום, או מפרת' דרומה אל אספראנס דרך עיירות החוף הקטנות. בכל מקרה, חשוב לדעת, שכדי להפיק את המירב באיזור זה, חובה להקדיש לפחות שבועיים לכל אחד ממסלולי הטיול שתבחרו, אם לא יותר. לכן הטיול כאן אינו מתאים ברוב המקרים למטיילים בפעם הראשונה באוסטרליה.

Northern Territory- הטריטוריה הצפונית

המדינה הנידחת ביותר באוסטרליה. הטריטוריה הצפונית היא למעשה לב ליבו של האאוטבק האוסטרלי תרתיי משמע- הן במיקומה על המפה והן מבחינת אתרי התיירות העולמיים שהיא מציעה למבקרים בה. שני האתרים הידועים ביותר הם הפארק הלאומי קאקאדו שנמצא בצפון הטריטוריה ו"המרכז האדום", שנמצא בחלקה הדרומי של הטריטוריה הצפונית.

הפארק הלאומי קאקאד ונחשב כפארק הלאומי היפה באוסטרליה בעיני רבים. הוא גן עדן לאוהבי הטבע הפראי, בעלי החיים ותחום הצפרות בפרט. הוא מורכב מסוואנות, ביצות, נהרות עם תניני טרף ומקווי מים. טיול לקאקאדו מתחיל ונגמר לרוב בעיר הבירה של הטריטוריה הצפונית דארווין. גם כאן, בדומה לטיול במערב אוסטרליה, מפאת המרחקים בין היישובים והזמינות הדלה של מקומות הלינה, חשוב מאד לתכנן את הטיול מבעוד מועד ולהזמין את כל שירותי הקרקע מראש.

המרכז האדום, הוא אחד מסמלי האאוטבק, ומסמליה של אוסטרליה בפרט. אייריס רוק/אולורו הוא המונוליט הגדול בעולם, תופעת טבע אמיתית. רק כשתעמדו ותישירו אליו מבט, תוכלו להבין את עוצמתו האדירה. זהו גם האתר החשוב ביותר לאבוריג'ינים, ילידי היבשת. במרכז האדום אתרים חשובים נוספים כגון קינגס קניון, ערוצי נהר מדבריים והעיירה אליס ספרינגס.

Tasmania- טזמניה

טזמניה היא אי השוכן מדרום ליבשת אוסטרליה, במרחק כשעה וחצי של טיסה בלבד ממלבורן. טזמניה בעיני רבים נחשבת כמקום היפה ביותר באוסטרליה ונופיה המדהימים זיכו אותה בתואר "ניו זילנד של אוסטרליה". טזמניה היא יעד מעולה למשפחות הרפתקניות, בזכות אטרקציות רבות המשתלבות בטבע ואין סוף הזדמנויות להתקל בבעלי חיים החלמהפינגווינים הקטנים בעולם ועד לחיות כיס נדירות, כולל הוואמבט, אחת החיות המתוקות ביותר באוסטרליה. בטזמניה מספר תצורות נוף משגעות, כגון מצוקי אבן ותצורות סלעים שונות, אגמים בצבע כחול עמוק, נופים אלפינים, מפלים שוצפים, יערות גשם סבוכים מהיפים שתראו בחייכם, נהרות צלולים ומסלולי הליכה למטיילים הפעלתנים.

יש לקחת בחשבון שבטזמניה מתרחשת תופעת "4 העונות ביום אחד", ולכן יש להיות ערוכים למזג אוויר סוער, גם בשיא הקיץ.

Australian Capital Territory- טריטוריית הבירה האוסטרלית

טריטוריית הבירה האוסטרלית, מצחיק לומר, היא הטריטוריה הקטנה ביותר באוסטרליה, ובתוכה ניתן למנות פחות או יותר את עיר הבירה קנברה בלבד. קנברה היא עיר יפה ורחבת ידיים, ותושיבה בעלי מעמד סוציו אקונומי גבוה. העיר ממוקמת בין סידני למלבורן, וזכתה להיות בירתה של אוסטרליה, בעקבות ריב מתמשך ובלתי פתיר בין שתי הערים. קנברה מכילה מספר אתרי ממשל,זכרון ומורשת מהחשובים ביותר לעם האוסטרלי, בינהם: הפרלמנט האוסטרלי, אנדרטת המלחמה האוסטרלית, הספרייה הלאומית ועוד.. ניתן להגיע לטיול בקנברה כשנוסעים בין סידני למלבורן, או בטיסת פנים מאחת הערים הגדולות של אוסטרליה.