שאלות נפוצות

מטוס

שאלות רקע לטיול באוסטרליה וניו זילנד

אכן יש צורך בהנפקת ויזה לאוסטרליה והנפקת ויזת תייר לניו זילנד. מדובר בשני תהליכים נפרדים השונים זה מזה. בעת פגישת הייעוץ ותכנון המסלול מטיילנו יקבלו את כל ההנחיות המסודרות לגביי הוצאות הויזה לאוסטרליה ואישור הכניסה לניו זילנד. יתרה מכך, נשמח לסייע ולטפל לכם בתהליך הוצאת הויזה ואישור הכניסה ללא תוספת תשלום!

נכון להיום (04/21) אין טיסות ישירות לאוסטרליה ולניו זילנד. בחודש אפריל 2020 תוכננו על ידי חברת אל על מספר טיסות ישירות בפעם הראשונה בהסטוריה בקו תל אביב-מלבורן, שלא יצאו לפועל בסופו של דבר בעקבות משבר הקורונה.

לכן, עדיין, כדי להגיע לאוסטרליה ולניו זילנד יש לעצור לפחות ביעד ביניים אחד.

ניתן לטייל באוסטרליה בכל חודשי השנה. איזורי הטיול ביבשת משתנים בהתאם לעונה. חודשי השיא באוסטרליה הם בין דצמבר-מרץ, הנחשבים כעונת הקיץ בחלקה הדרומי של היבשת. עם זאת, החודשים המומלצים לטיול בכל חלקי היבשת הם אפריל וספטמבר-אוקטובר.

בניו זילנד כדאי לטייל בין החודשים ספטמבר לאפריל.  רצוי לקחת בחשבון שהתקופה הטובה ביותר לטיול בניו זילנד היא בין נובמבר-מרץ. חודשים ספטמבר-אוקטובר וחודש אפריל הם חודשי מעבר, מזג האוויר יכול להיות דינאמי יותר ומסלולי הליכה עלולים להיות לא נגישים.

זכרו כי בניו זילנד מזג האוויר אף פעם אינו צפוי ולכן גם טיול בעונת הקיץ אינו מבטיח שלא יהיו גשמים כלל.

הנהיגה באוסטרליה ובניו זילנד היא אכן בצידו השמאלי של הכביש, וההגה ממוקם בצידו הימני של הרכב. עם זאת, הנהיגה בשתי המדינות רגועה בהרבה מהנהיגה בישראל וברוב מדינות אירופה- הנהגים מכבדים את כללי התנועה ולא חורגים מהמהירויות ומהחוקים שבתמרורים. לרוב, בתוך יומיים או שלושה של נהיגה, כבר תשכחו שאתם נוהגים בצדו ההפוך של הכביש.

כמו כן, כל אחד מהמטיילים שלנו עובר הדרכה מלאה לגביי חוקי הנהיגה והחניה הנהוגים במדינה, ואנו אף מציעים אפשרות לתיאום שיעור/י נהיגה מותאמים לתיירים למקרה הצורך.

לקריאה נוספת על נהיגה בצד השני של הכביש לחצו כאן.

חד משמעית כן! באוסטרליה יש מודעות עצומה לצמחונות וטבעונות. ברוב בתי הקפה והמסעדות בערים הגדולות ובעיירות הבינוניות תוכלו למצוא מנות מסומנות לצמחונים ולטבעונים, ויותר מכך, קיימים לא מעט בתי קפה ומסעדות על טהרת הצמחונות והטבעונות בלבד, עליהם יותר מנשמח להמליץ לכם! לא תרגישו מקופחים כלל!

בכל עיירה תיירותית בניו זילנד בה תעברו במשך הטיול תוכלו למצוא מנות מסומנות לצמחונים. מנות טבעוניות קיימות, אך המגוון מצומצם הרבה יותר. חלק מהמנות ניתנות ל"טיבעון".

בנוסף לכל האמור, בשתי המדינות ישנו מגוון רחב מאד של מוצרים צמחונים וטבעוניים בכל סופרמרקט, גם במקומות נידחים. 

 חד משמעית כן! בערים הגדולות של אוסטרליה תוכלו למצוא קהילות יהודיות גדולות שבקרבתן נמצאים בתי חב"ד, בתי כנסת חנויות/ מרכולים/סופרמרקטים המציעים מוצרי אוכל כשר. ניתן אפילו להשתתף בתפילות ובארוחות חג על בסיס הזמנת מקום מראש. מחוץ לערים הגדולות ניתן להתאים את הארוחות לאוכל צמחוני/טבעוני ולהזמין ואת מקומות הלינה לשבת, או לחלופין לבנות את המסלול בהתאמה אישית עם טיולי כוכב מהערים הגדולות.

בניו זילנד הקהילות היהודיות נמצאות בעיקר בערים הגדולות ביותר, אך בכמות מצומצמת בהרבה. בתי חב"ד קיימים גם באי הצפוני וגם באי הדרומי ורצוי להזמין מקום מראש לארוחות שישי ולחגים. אוכל כשר למטיילים ניתן להשיג רק בקרב הקהילות היהודיות הגדולות, אך לא בשפע ורק בזמנים מסויימים. לכן  טיול בניו זילנד לשומרי מסורת יתבסס בעיקר על מסעדות המציעות אוכל צמחוני/טבעוני או על בישול עצמאי בשילוב עם מקומות לינה מותאמים לשבת.

לקריאה נוספת על טיול באוסטרליה וניו זילנד לשומרי מסורת לחצו כאן.

 ממש לא! אמנם טיול באוסטרליה וטיול בניו זילנד לטעמנו נחווה בצורה הטובה ביותר בנהיגה, אך זה לא אומר שחייבים לנהוג. ניתן לעבור בין יעדים בטיסות פנים, בתחבורה ציבורית, בשאטלים מוזמנים מראש ועם טיולי יום היוצאים לאתרי תיירות. אנו החברה היחידה בארץ המציעה טיולים בהתאמה אישית ללא צורך בנהיגה!

לקריאה על טיול עצמאי ללא נהיגה לחצו כאן.

באוסטרליה משתמשים בדולר אוסטרלי ובניו זילנד משתמשים בדולר ניו זילנדי. המטבעות שונים זה מזה ולכן מתקבלים אך ורק במדינת היעד. דולר אוסטרלי לא יתקבל בשום אופן בניו זילנד ודולר ניו זילנדי לא יתקבל בשום אופן באוסטרליה. לרוב, ערכי הדולר האוסטרלי והניו זילנדי כמעט זהים וכיום (03/20)  דולר אחד שווה כ-2.15 ₪ (למקפידי יתר, לרוב ערכו של הדולר האוסטרלי גבוה בכמה "אגורות" מערכו של הדולר הניו זילנדי).

זוהי ללא ספק אחת משאלות הזהב שכל מטייל רוצה לדעת לפני תכנון טיול. התשובה שתקבלו כמעט תמיד תהיה: "זה משתנה מטיול לטיול", וזו לא טעות מכיוון שיש משתנים רבים לכל טיול כגון: רמת הלינה, כמות האטרקציות, סוג הרכב וכמות הארוחות בחוץ. ולמרות זאת, לא נשאיר אתכם במתח:

מנסיוננו רוב המטיילים מסיימים טיול של חודש בעלות של כ-30 אלף ₪ לאדם, הכולל את כל העלויות: טיסות הלוך ושוב, מעברים (טיסות פנים/מעבורות/תחב"צ), לינה במוטלים טובים או במלונות 4 כוכבים, ארוחות, אטרקציות והשכרת רכבים. העלות לא משתנה בין אם תבחרו לטייל באוסטרליה או בניו זילנד, ואפילו אם תבחרו בטיול משולב בשתי המדינות.

לקריאה נוספת על עלויות טיול לאוסטרליה וניו זילנד לחצו כאן.

כמה שתראו לנכון! אין אמת אחת. כדי להספיק לראות בנחת איזור אחד אנו ממליצים על לפחות 14 ימי טיול. תקופת הטיול האידיאלית מבחינתנו היא לפחות 3 שבועות. 

למידע נוסף אודות טיול של חודש באוסטרליה וטיול של חודש בניו זילנד לחצו כאן.

ממש ממש לא! ניו זילנד מתאימה לכולם, בין אם אתם אוהבים טרקים ובין אם לא. ניתן לטייל במשך חודש שלם בקלות מבלי לצאת אפילו לטרק אחד ועדיין ליהנות מכל הנופים המרשימים שיש למדינה להציע. 

לקריאה נוספת בנושא טיול בניו זילנד ללא טרקים לחצו כאן.

כביש

שאלות בנושא תכנון הטיול

כל מסלולי הטיול שלנו לאוסטרליה וניו זילנד נעשים ב"תפירה אישית" למטיילים- שום מסלול אינו זהה לקודמו, וזאת מפני שכל מטייל מגיע עם רצונות, צרכים, אילוצים וחלומות שונים משל קודמו. 

כדי שמסלול הטיול אכן יקלע לאופי, להעדפות ולבקשות שלכם, אנו נקיים פגישת אפיון או שיחת אפיון שמטרתה להכיר אתכם ולבדוק את כל הפרטים הנחוצים לנו, כגון: קצב הטיול, אופי הטיול (עירוני/טבע/משולב/אוכל/מדבר), שילוב מסלולי הליכה וטרקים ושילוב אטרקציות.

רק לאחר מכן ובהתבסס על כל הנאמר, נתקדם לשלב המרכזי- בניית מסלול הטיול שלכם. הכנת מסלול הטיול תושלם רק עם אישור  סופי על שלכם- אין הגבלה ועלויות נוספות במקרים של עריכות ושינויים במסלול. אנחנו כאן אתכם לאורך כל הדרך!

בנוסף, המטיילים שלנו מקבלים ללא תוספת תשלום שירות של ליווי מרחוק לפני הטיול ובעת הטיול 24/7 לייעוץ מהשטח ולמקרי חירום.

עלויות תכנון הטיול נקבעות לפי כמות הזמן שבחרתם לטייל.

בהחלט! נשמח מאד לפגוש אתכם ביום ושעה המתאימים לכם, ונשב אתכם עד שתקבלו מענה לכל השאלות. שימו לב כי בפגישת ייעוץ אנו מספקים מידע כללי והכוונה בלבד: ניתן לכם המלצות ליעדים מרכזיים ונסייע בחלוקת ימים נכונה, אך לא נספק לכם מסלול מפורט על בסיס יומי ולא נתמוך מרחוק אחרי פגישת הייעוץ. שירותים אלה ניתנים אך ורק למטיילים הממשיכים איתנו לתכנון מסלול מלא. 

למתלבטים- ניתן תמיד לקבוע פגישת ייעוץ ולאחריה להחליט האם להתקדם לתכנון מסלול מלא, או להסתפק במידע שקבלתם.

האפשרות אכן קיימת. במקרה שלא תוכלו להגיע לפגישת אפיון מסיבה כזאת או אחרת, נקיים שיחת אפיון טלפונית כתחליף ולאחריה נתקדם לבניית המסלול האישי שלכם. למרות החלופה המוצעת, נמליץ מאד שלא לוותר על פגישה אישית כדי שנכיר אתכם בצורה המיטבית.

כדי שתצאו לטיול באווירת No Worries- אנו דואגים להכל: הזמנת מקומות לינה, רכב שכור/תחבורה ציבורית,  אטרקציות, פעילויות והדרכות. נשמח לסייע לכם גם בהזמנת טיסות פנים וטיסות הלוך ושוב ללא תשלום נוסף.

רק אתם בוחרים. למטיילים עד חודש וחצי ובעונת הקיץ (במיוחד בחודשים דצמבר-פברואר), נמליץ בחום לטייל על בסיס הזמנות מראש, וזאת על מנת שלא לפספס פעילויות, כניסות לאתרים ומקומות לינה שאינם זמינים מהרגע להרגע ביעדים רבים לאורך הדרך. אוסטרליה וניו זילנד מפוצצות בחודשי הקיץ בתיירים מכל העולם אשר דואגים לשריין מקומות לעיתים אף שנה מראש!

ניו זילנד ואוסטרליה

שאלות נוספות

לא צריכים להיות בעלי תעודת דוקטורט באנגלית כדי לצאת לטייל בשום מקום בעולם. כפי שאתם מסתדרים באירופה כך תוכלו להסתדר גם כאן. האם  רק דוברי צרפתית טסים לצרפת? והאם רק דוברי גרמנית טסים לטיול ביער השחור? המקומיים מודעים לכך שתיירים דוברי שפות שונות מגיעים אליהם מכל קצוות העולם ובעיקר מצפים שתכבדו את כללי התרבות שלהם, ובראשם שמירה על הטבע היקר להם.

לרשות כל המטיילים שלנו מוקד הזמין 24/7 בשפה העברית ועם מענה מיידי ללא צורך להמתין בטלפון. אם צץ מקרה חירום תוכלו להיות איתנו בקשר ואנו נעשה ככל שביכולתנו כדי לסייע בזמן אמת. 

כן! כל טיול באוסטרליה משלב צפייה בקנגורו- הבטחה שלנו!

 99% מהמטיילים לא יוכלו לצפות בזוהר הדרומי בעת הטיול שלהם. הזוהר הדרומי הוא תופעה המתרחשת בעיקר בחודשי החורף הקרים והחשוכים ביותר בדרום אוסטרליה ובניו זילנד (מאי-אוגוסט). בחודשים אלו סביר להניח שלא תטיילו לכאן, וגם אם כן, תצטרכו המון מזל: שילוב של שמיים בהירים, מקום חשוך מחוץ לעיר והרבה סבלנות עד שיגיע המועד הנכון.

כן כן. אנו מוציאים טיולים מאורגנים בקבוצות קטנות של עד 10 משתתפים במספר מועדים במשך השנה, לרוב בין דצמבר-מרץ.

אצלנו המטייל הוא קודם כל במרכז. טיול בהתאמה אישית הוא לא רק ססמא, אלא דרך קבע. תוכלו לקרוא ולהתרשם מהמלצות המטיילים שלנו כאן. הליווי האישי לאורך כל הדרך לרבות בעת הטיול שלכם בחו"ל, והתחושה שיש מישהו שדואג לכם ומאחוריכם תמיד, שווים הכל!

אוסטרליה וניו זילנד הן המגרש הביתי שלנו: אנו מכירים את השטח היטב, יודעים כיצד להתנהל מול המקומיים (ישנם פערי תרבות משמעותיים!) ומעודכנים בכל מה שקורה ומשתנה בשטח בזמן אמת.

תשלום עבור שירות תכנון הטיול יתבצע מראש. אנו מקבלים תשלום בכל דרך בה תבחרו: כרטיס אשראי, העברה בנקאית, צ'ק ואפליקציית ביט. למשלמים בכרטיס אשראי- ניתן לחלק עד 4 תשלומים.

עבור שירותי הקרקע- ברוב המקרים תוכלו לבחור האם לשלם מראש או לשלם בהמשך. אנו נעדכן אתכם לגביי מדיניות התשלום של כל אחד מהספקים לפני ההזמנה. 

עבור שירות תכנון הטיול- במקרה של ביטול בתוך 14 ימים מרגע פגישת/שיחת האפיון יתקבל החזר כספי בקיזוז 500 ₪ בתנאי שחוברת הטיול לא נמסרה ללקוח. 

לאחר מסירת חוברת הטיול ללקוח, לא יינתנו החזרים כספיים למטיילים עבור עלות התכנון.

במידה והזמנתם שירותי קרקע, תוכלו לבטל כמעט תמיד בחינם, עד לתאריך האחרון של "מדיניות ביטול החינם", של כל אחת מההזמנות (לרוב ביטול חינם עד מספר ימים לפני הגעתכם ליעד, לא כולל טיסות).