עדכוני קורונה באוסטרליה וניו זילנד

עדכוני קורונה באוסטרליה וניו זילנד

תוכן עניינים- מצב הקורונה באוסטרליה וניו זילנד

האם אפשר לטוס לאוסטרליה וניו זילנד?

נכון להיום, אוסטרליה וניו זילנד סגורות לתיירות בינלאומית עד לסוף שנת 2021 למעט מקרים חריגים (רלוונטי לאוסטרליה בלבד- ראו בהמשך העמוד). החל משנת 2022 אוסטרליה וניו זילנד יפתחו לעולם בהדרגתיות לפי שלבים שונים שהוגדרו על ידי כל מדינה ומפורטים בהמשך העמוד. אנו בנו ווריז טורס נמשיך כל העת לעדכן בהנחיות המשתנות, בשלבי הפתיחה ובדרישות לכניסה של כל מדינה.

דף זה עודכן לאחרונה ב-24/11/21 בשעה 06:00

עדכוני פתיחת הגבולות באוסטרליה 

מי רשאי כיום להכנס לאוסטרליה?

1. מחזיקי דרכון או אזרחות אוסטרלים שנמצאים ברחבי העולם ומעוניינים לחזור הביתה או להגיע לביקור משפחתי/טיול.

2. הורים ובני זוג של אזרחי ותושבי אוסטרליה המעוניינים להגיע לביקור משפחתי- בכפוף לקבלת פטור (Exemption) בנוסף לויזת תייר.

3. אזרחים ותושבים ממספר מדינות: ניו זילנד, סינגפור, יפן ודרום קוריאה.

4. בעלי ויזות שונות כגון ויזת חופשה ועבודה וסטודנטים.

 • מטיילים ישראלים עדיין אינם יכולים להכנס לאוסטרליה עד לשלב הבא, שצפוי להתרחש בחודש ינואר.
 
 • רק מטיילים מחוסנים לפחות פעמיים יוכלו להכנס לאוסטרליה. מטיילים שאינם מחוסנים לא יוכלו לטוס, או שיכנסו בכפוף למכסה שבועית של לא מחוסנים, ויהיו מחוייבים בבידוד יקר של אלפי דולרים על חשבונם במלונית קורונה.

היכן ניתן לנחות ולטייל באוסטרליה?

אוסטרליה מורכבת ממדינות פנימיות (סטייטס וטריטוריות). כל מדינה רשאית לקבוע לעצמה את המועד והתנאים לכניסת מטיילים לגבולותיה, ולכן כל מדינה צפויה להפתח בתאריכים שונים. 

מדינות NSW בה נמצאת סידני, VIC בה נמצאת מלבורן, SA בה נמצאת אדלייד ו-ACT בה נמצאת קנברה- מאפשרות כניסה חלקה ללא צורך בבידוד למטיילים מחוסנים שרשאים להכנס לאוסטרליה.

החל מדצמבר, גם מדינת קווינסלנד והאי טזמניה יאפשרו כניסה חלקה ללא צורך בבידוד למחוסנים.

הטריטוריה הצפונית בה נמצאים סלע האולורו והפארק הלאומי קקדו, יחד עם אוסטרליה המערבית בה נמצאת העיר פרת', צפויות להפתח בין ינואר לסוף פברואר.

דרישות לכניסה לאוסטרליה:

1. הוצאת ויזה רלוונטית. בני משפחה זקוקים נכון להיום גם להוצאת פטור (Exemption) בנוסף לויזה.

2. בדיקת PCR שלילת לצרכי טיול שבוצעה לא יאוחר מ-72 שעות לפני מועד הטיסה.

3. מילוי הצהרת טופס נוסע נכנס לאוסטרליה לא יאוחר מ-72 שעות לפני ההגעה.

4. דרישות משתנות של כל סטייט. חלקן מבקשות ביצוע בדיקת קורונה  או מספר בדיקות בשבוע הראשון להגעתכם ו/או מילוי טופס נוסע נכנס לסטייט. חשוב להתייעץ מראש איתנו או עם מתכנני טיולים לאוסטרליה בנוגע לדרישות של כל סטייט כדי להמנע מביטול הנסיעה, או מכניסה לבידוד בהגעתכם לאוסטרליה.

כדאי להתעדכן: הצהרות ממשלתיות ועדכוני תקשורת אחרונים בנושא פתיחת הגבולות:

22/11/21: אוסטרליה בצעד גדול נוסף לקראת פתיחה מלאה לעולם: החל מה-01/12/21 תותר כניסה מחו"ל של מחזיקי ויזות שונות רבות (עדיין ללא ויזת תייר), ובינהן: מחזיקי ויזת חופשה ועבודה בתוקף ומחזיקי ויזת סטודנט בתוקף. בנוסף, אוסטרליה מודיעה על פתיחת הגבולות גם לתושבי יפן ודרום קוריאה, לצד תושבי ניו זילנד וסינגפור שכבר רשאים להכנס למדינה. התנאי לכניסה הוא להיות מחוסן לפחות פעמיים ולעבור בדיקת PCR לכל המאוחר 72 שעות לפני הנסיעה.

10/11/21: מדינת מערב אוסטרליה מודיעה על פתיחת הגבולות למטיילים מחוסנים החל מינואר/פברואר 22.

לחצו כאן כדי לתכנן איתנו טיול חכם בתקופת הקורונה לאוסטרליה על בסיס מסלול והזמנות עם ביטול חינם.

 

עדכוני פתיחת הגבולות בניו זילנד

מי רשאי כיום להכנס לניו זילנד?

1. תושבים ממדינות האיים הסמוכות לניו זילנד בלבד.

2. החל מ-17/01/22- תושבי ניו זילנד שנמצאים באוסטרליה. יתכן שגם אוסטרלים, אך זאת נדע בהמשך.

3. החל מ-14/02/22- תושבי ניו זילנד שנמצאים ברחבי העולם.

4. החל מ-30/04/22- מטיילים מחוסנים ממדינות בדרגת סיכון נמוך, בכפוף ל-7 ימי בידוד ביתי.

 • שימו לב שהחל מ-30/04/22 ועד להודעה חדשה, ניו זילנד פותחת את הגבולות למטיילים מחוסנים מרחבי העולם, אך עדיין דורשת בידוד ביתי של 7 ימים. המשיכו לקרוא את הדרישות לכניסה.
 

היכן ניתן לנחות ולטייל בניו זילנד?

ניו זילנד זנחה את מדיניות הסגרים שלה, ועל כן, עם נחיתה בניו זילנד וביצוע בידוד ביתי של 7 ימים, תוכלו לטייל בכל חלקיה של ניו זילנד.

דרישות לכניסה לניו זילנד:

1. הוצאת ויזת תייר לניו זילנד.

2. בדיקת PCR שלילת לצרכי טיול שבוצעה לא יאוחר מ-72 שעות לפני מועד הטיסה.

3. מילוי הצהרת טופס נוסע נכנס לניו זילנד לא יאוחר מ-72 שעות לפני ההגעה.

4. בידוד ביתי במשך שבוע.

5. ביצוע 3 בדיקות קורונה שליליות בניו זילנד: ביום ההגעה, ביום שלאחר ההגעה ולפני סיום הבידוד. 

 • שימו לב- יותר מסביר שלקראת קיץ 22-23 ניו זילנד תסיר את הדרישה לבידוד ביתי של 7 ימים. דרישת הבידוד בחודש אפריל 22 ואילך, נועדה למען מעקב אחרי הנכנסים למדינה ווידוא שפתיחת הגבולות אינה מובילה לעומס בלתי הפיך על מערכת הבריאות הדלה שבמדינה. לכן, אם אתם מעוניינים לטייל בניו זילנד בחופשיות, מומלץ לתכנן את הטיול כמה שיותר לקראת סוף שנת 22, וטוב יותר יהיה לתכנן לקיץ 22-23 (דצמבר-מרץ הבאים).
 

 לחצו כאן כדי לתכנן איתנו טיול חכם בתקופת הקורונה לניו זילנד על בסיס מסלול והזמנות עם ביטול חינם.

 

ויזות לאוסטרליה וניו זילנד

נכון להיום, למעט הורים ובני זוג של אזרחים ותושבי קבע באוסטרליה, וצעירים בגילאי 18-30 המעוניינים בויזת חופשה ועבודה, לא ניתן להגיש בקשות ויזה לאוסטרליה או ויזה לניו זילנד. ניתן יהיה לבקש ויזת תייר לאוסטרליה מייד לאחר הכרזה על מועד סופי לפתיחת הגבולות גם לויזת תייר.

ויזה לניו זילנד היא תהליך קל ומהיר, בשונה מהויזה לאוסטרליה, ולכן מומלץ לחכות איתו לכיוון חודש אפריל לכל הפחות, על מנת שהבקשה תאושר ללא עיכובים מיותרים וללא סיכון להפסד כספי מצידכם. שימו לב שאין צורך להוציא ויזה לניו זילנד, יותר מחודש-חודשיים לפני נסיעתכם, ולכן אם אתם מתוכננים לטיול בניו זילנד רק לקראת קיץ 22-23, אין צורך כעת לבקש ויזה!
 
מטיילים שנסיעתם לאוסטרליה וניו זילנד בוטלה בעקבות משבר הקורונה בשנה שעברה יהיו זכאים לחידוש הויזה שלהם באופן אוטומטי או לקבלת החזר כספי עבור הויזה. כל הזכאויות בגין הויזות שהוגשו יינתנו אך ורק לאחר חידוש התיירות לשתי המדינות, כששירותי בקרת הגבולות והשגרירות ישובו להתעסק בויזות.
 

החל מה-01/11/21: דרישות לכניסה לאוסטרליה בתקופת הקורונה להורים של אזרחים ותושבים באוסטרליה:

החל מתאריך 01/11/21 יוכלו הוריהם ובני/בנות זוגם של אזרחים ותושבי קבע המתגוררים באוסטרליה, לנחות ולהכנס בגבולותיה של אוסטרליה, עם או ללא צורך בבידוד (בהתאם לסטייט ולסטטוס החיסוני), על מנת לבקר את קרוביהם, תחת מספר תנאים והגבלות- אנא עברו בקפידה על התנאים הבאים כדי להמנע מאכזבה ואי נעימות.

 • עליכם להציג תעודת חיסון רשמית מטעם מדינת ישראל ובה מופיע בשפה האנגלית שהינכם מחוסנים לפחות פעמיים בחיסון שאושר על ידי משרד הבריאות האוסטרלי על מנת להמנע מבידוד במלונית קורונה- חיסוני פייזר ומודרנה מאושרים. אם אינכם מחוסנים, או שתסורבו להכנס לאוסטרליה, או שתצטרכו לעמוד במכסה השבועית של כניסת לא מחוסנים ליבשת ותחוייבו בבידוד מלא של שבועיים על חשבונכם.
 
 • עליכם למלא הצהרת נוסע נכנס לאוסטרליה ב-72 השעות שלפני הטיסה לאוסטרליה.
 
 • עליכם להציג תוצאה שלילית של בדיקת קורונה שנעשתה לא יאוחר מ-72 השעות שלפני מועד הטיסה לאוסטרליה.
 
 • עליכם למלא אחר כל תנאי הכניסה לסטייט/טריטוריה בה טיסתכם תנחת באוסטרליה: החל מ-01/11/21, הנוחתים במדינות NSW ו-VIC המוגדרים כמחוסנים יוכלו להמשיך ליעדם ולטייל בתוך הסטייט ללא צורך בבידוד, אך עשויים להדרש לבדיקת קורונה נוספת עם הגעתם ו/או למילוי טופס נוסע נכנס למדינה/טריטוריה בה הם נוחתיםאם אינכם מתכוונים להוציא את הויזה ובקשת הפטור בעזרתנו, אנא בדקו היטב את כל ההנחיות, מכיוון שהאוסטרלים אינם סלחניים לאף טעות ועלולים לקנוס אתכם או לחייב אתכם בבידוד של שבועיים על חשבונכם! בקרוב תתאפשר גם נחיתה ללא צורך בבידוד גם במדינת QLD ובמדינת SA. אם מסיבה כלשהי אתם מתכוונים לנחות בסטייט או טריטוריה אחרת באוסטרליה, אנא צרו עמנו קשר כדי לוודא שהדבר אפשרי.
 
 • עליכם לבקש ולקבל אישור ל"פטור לכניסה לאוסטרליה"– יש להגיש את בקשת הפטור בין חודשיים לשבועיים לפני מועד הנחיתה באוסטרליה. הפטור ינתן לקרובי משפחה מדרגה ראשונה או לבני זוג, שיוכלו להוכיח את הקשר שלהם עם בן המשפחה שנמצא באוסטרליה באמצעות: מילוי פרטים אישיים והעלאת מסמכים תומכים להוכחת הקשר בינכם.
 

מסמכים תומכים שיש לספק בעת הגשת בקשת הפטור, מצד הבן/הבת המתגוררים באוסטרליה (מומלץ לספק כמה שיותר מסמכים מתוך הרשימה): צילום דרכון, מכתב הזמנה, מסמך רשמי (Grant) של תושבות קבע/אזרחות.

מסמכים תומכים שיש לספק בעת הגשת בקשת הפטור, מצדכם: צילום תעודת לידה, תעודת אימוץ או כל תעודה/מסמך רשמיים המפרטים את הסטטוס המשפחתי.

שימו לב: מלבד הורים, תהליך הפטור רלוונטי ומהווה חובה גם לבני זוג נשואים או בני זוג החיים חיים משותפים, שאחד מבני הזוג מתגורר באוסטרליה. במקרה זה, על בן הזוג המתגורר בישראל ומעוניין להגיע לאוסטרליה, לספק מסמכים תומכים להוכחת הקשר בין בני הזוג: תעודת נישואים המאושרת באוסטרליה, הוכחת חשבונות בנק או בעלות על נכסים משותפים, הוכחה של בן/בת משותפים, מסמך רשמי חתום המפרט את משך הזוגיות והצהרה על חיים משותפים ועוד.

נקודות חשובות שעליכם לקחת בחשבון:

 • לאורך כל הטיסה לאוסטרליה חובת עטיית מסיכות, למעט ילדים מתחת לגיל 11.
 
 • מעבר מהסטייט בה אתם נמצאים לסטייט אחרת בתוך אוסטרליה או לניו זילנד: כל סטייט/טריטוריה/מדינה מחילה חוקים מקומיים משלה על מטיילים ממדינות אחרות ולכן רצוי שלא להסתבך עם המעברים בתקופה הקרובה, עד שהמצב ימשיך להשתפר ויהיה מסדרון חופשי בתוך החוף המזרחי של אוסטרליה. אם בכל זאת תרצו לעבור למדינות אחרות, בדקו היטב באתרי האנטרנט הממשלתיים של כל סטייט ומדינה ו/או התייעצו איתנו.