5 החוויות האולטימטיביות למטיילים באוסטרליה

5 החוויות האולטימטיביות למטיילים באוסטרליה

אוסטרליה- היבשת הקטנה בעולם, והמדינה השישית בגודלה בעולם, מציעה מגוון רחב במיוחד של חוויות ואפשרויות לתייר, אולי יותר מכל מדינה אחרת בעולם. הנה כמה מהחוויות האטרקטיביות והשוות ביותר באוסטרליה למטייל :

חגיגות ערב השנה החדשה בסידני

אוסטרליה היא המדינה השנייה בעולם שמקבלת את השנה החדשה, מיד אחרי ניו זילנד. החגיגות המפורסמות בעולם הן אלה שבנמל העיר סידני. עשרות אלפי תיירים ומקומיים מקיפים את הנמל וחולשים על כל אחת מנקודות התצפית בעיר, כולל מסעדות, בתי קפה, ברים, גבעות ואיים קטנים המשקיפים לגשר הנמל ובית האופרה. האווירה המטריפה מורגשת כבר יום קודם, כש"המשוגעים" הגדולים ביותר מקימים אוהלים על גדול המים, ותופסים מקום לפני כולם. הערב מתחיל בקוקטיילים, מוזיקת חימום וריקודים "בקטנה". בשעה 23:59 הטיימר הענקי מוקרן על גביי בית האופרה וההתרגשות כבר רוצה להתפרץ החוצה. 10 השניות האחרונות תספרנה לאחור על ידי עשרות אלפי האנשים הממתינים בקוצר רוח, ואז, בדיוק בחצות, הזיקוקים יתנו את אות הפתיחה לחגיגות השנה החדשה. המטיילים שלנו יעידו שאווירה כזו בערב השנה החדשה יש רק במקום אחד בעולם. ואם גם אתם רוצים להשתתף במסיבה הגדולה בעולם, דעו כי יש צורך לשריין את מקומכם בעיר חודשים מראש. לא כדאי לבנות על הגעה ספונטנית לסידני ומציאת מקום לינה בעלות שפויה. המחירים יקרים יותר באופן משמעותי מימים רגילים בעיר, אך עם תכנון נכון ומוקדם הכל אפשרי- הבטחה שלנו!

לתכנון טיול "השנה החדשה" באוסטרליה לחצו כאן.

חגיגות שנה חדשה

 

ביקור באגם ורוד

אוסטרליה היא ארץ האגמים הורודים. יש בה יותר אגמים ורודים מכל מדינה אחרת (כאילו שיש כל כך הרבה מדינות עם אגמים ורודים) ורובם מאד נגישים.

האגמים הורודים הם אגמים עם ריכוז גבוה מאד של מלחים וגם כימילקים לעיתים. רובם ככולם נמצאים בחלקה הדרומי של אוסטרליה וניתן להגיע אליהם או להשקיף עליהם כמעט בכל חודש בשנה. עד היום לא נמצאה סיבה מדעית מוכחת לצבע הורוד. ישנן שתי סברות מרכזיות: האחת טוענת שהצבע הורוד הוא כתוצאה מאצות מיוחדות הגדלות במים המלוחים וצובעות את האגם בורוד. הסברה השנייה מתייחסת לקיומן של בקטריות העמידות רק במים מלוחים מאד היוצרות גוון ורוד בתוך האגם.

האגם הורוד המפורסם ביותר הינו אגם הילייר Lake Hillier. האגם בצבע ורוד מסטיק ממוקם באי קטן בסמוך לחופי דרום מערב אוסטרליה וכיום הוא נגיש אך ורק בטיסות נוף. רוב טיסות הנוף יוצאות מהעיירה Esperance. עלות טיסה נעה לרוב בין 350$-400$ אוסטרליים לאדם והיא אורכת סה"כ כשעה וארבעים דק'.

 

הים הורוד

 

מפגש עם קנגורו וקואלה

לא ניתן להשאר אדישים למראה הקנגורו המקפץ בטבע ולקואלה המתחבאת גבוה על העצים. בעלי החיים הקסומים האלה משגעים כל אחד שפוגש בהם לראשונה. לא בכדי הקנגורו הוא סמל מובהק של אוסטרליה. תופתעו לדעת, אך באוסטרליה כיום אוכלוסיית הקנגורו גדולה פי שניים מתושבי המדינה. כ-50 מליון קנגרו ברחבי אוסטרליה מול כ-25 מליון תושבים בלבד. הקואלה היא חיה הנמצאת שנים רבות בסכנת הכחדה. נראה כי כיום ישנן פחות מ-8,000 קואלות בכל היבשת. בעקבות שינויי האקלים בשנים האחרונות ומזג האוויר הרותח ברחבי היבשת גם ככה, מספר הקואלות בטבע מדלדל מדי שנה. לאחר גל השריפות שפקד את אוסטרליה בשנת 2019-2020, אוכלוסיית הקואלות נפגעה גם היא באופן משמעותי. למרבה הצער קואלות רבות נמצאו ללא חיים בצידי הדרכים לאחר שנשרפו חיות או שברחו בקושי רב מהתופת ולא הצליחו לשרוד ללא מזון ושתייה. אוכלוסיית העולם כולה התגייסה כדי לתפור לקואלות סריגים קטנים ותרמה כספים רבים להצלתן. כיום ישנם אף מספר בתי שיקום ובתי חולים לקואלות באוסטרליה שניתן לבקר בהם.

היכן ניתן למצוא את הקנגרו והקואלות?

הקנגורו נמצאים בעיקר בשטחים פתוחים בכל רחבי היבשת. ככל שתרחיקו מהעיר הגדולה, הסיכויים שלכם למצוא קנגרו גדלים. קל מאד לראות אותם במהלך טיול באוסטרליה, ולא צריך להשקיע מאמצים מיוחדים לשם כך. למשל: ביישובי דרום החוף המזרחי ניתן למצוא אין סוף קנגרוס המקפצים להנאתם בין הבתים והרחובות.

הקואלות נמצאות בעיקר בחוף המזרחי של אוסטרליה וגם הן נמצאות בעיקר בשטחים פתוחים. הקואלות חיות על עצי האקליפטוס וניזונות מהם. הקואלות מתחבאות היטב לצרכי הסוואה בין ענפים העצים ויש צורך בסבלנות כדי לאתר אותן. במסלולי הליכה רבים נוח יותר לשים לב לקואלות בשעות הדמדומים.

קנגורו

 

שייט בשונית המחסום הגדולה וביקור בעיירות החוף

למי שאוהב ים, יותר ממומלץ לבקר באוסטרליה, ובהקדם. חלקים רבים משטחי החוף המזרחי בנויים מרצועות חוף ובהן עיירות קטנות היושבות על המים. בעיירות החוף אפשרויות לינה מגוונות הכוללות צימרים, מוטלים, מלונות יוקרה ודירות. כל אחד ימצא בהן את מבוקשו. מהות חיי ה-No Worries  נמצאת טמונה בחיי החוף: שגרת חיי החוף היא פשוטה וקלילה-קמים, גולשים, אוכלים, שותים, גולשים שוב והולכים לישון. ממש לא משנה אם יש שמש רותחת או גשם זלעפות, תמיד תמצאו גולשים במים, כי זה הספורט האהוב ביותר על המקומיים. תוכלו להתנסות בעצמכם בשיעור גלישה על ידי המקומיים כמעט בכל עיירת חוף. בעיירות חוף רבות ניתן למצוא גם בעלי חיים אנדמיים כגון קנגורו וקואלות, ואף דולפינים, לוויתנים, עופות ועוד הרבה אחרים. גן עדן- לא ככה? בין עיירות החוף הפופולאריות ביותר באוסטרליה ניתן למנות את  Jervis Bay, Noosa Heads ו-Byron Bay אך יש עוד עשרות עיירות נוספות.

החלק השני של החוויה במים הוא ביקור בשונית האלמוגים הגדולה בעולם- Great Barrier Reef. השונית היא פלא עולם אמיתי וחיים בה אלפי זנים של בעלי חיים לרבות כרישים, לוויתנים, דולפינים, צבי ים, כוכבי ים, נחשי ים ועוד ועוד ועוד.. השונית משתרעת לאורך של כ-2300 ק"מ בסמוך לחוף המזרחי של אוסטרליה והיא למעשה מורכבת מ-2900 שוניות עצמאיות. אם כל זה לא מספיק, בשטחיה של השונית נמצאים כ-900 איים והיא מוכרת כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו.

עולם החי המגוון של שונית המחסום הגדולה נפגע מאד בשנים האחרונות, במיוחד בצפון השונית. אוכלוסיית הדגים שבשונית הדלדלה משמעותית בעשור האחרון, והאלמוגים האחראים על תפקוד השונית נמצאים בתהליכי גסיסה מתקדמים. כיום טמפרטורות המים בשונית המחסום הגדולה גבוהות מתמיד והמים הפכו לחומציים, בעיקר בעקבות ההתחממות הגלובאלית אך גם בעקבות עומס התיירים המגיע לשונית. האלמוגים עוברים תהליך הלבנה (מורעבים) ולבסוף מתים. כשהאלמוגים מתים גם בעלי החיים יחדלו להתקיים כאן ונראה כי העשור הקרוב הוא ההזדמנות האחרונה לחוות את שונית המחסום הגדולה על גווניה.

מדי יום יוצאים טיולים רבים בשונית האלמוגים הגדולה. ניתן לשנרקל, לצלול, להשתתף בפעילויות ספורט ימי, לטוס מעל השונית, לשכור יאכטות להפלגה עצמאית, לבקר בחופים קסומים ולהגיע לאיים מבודדים.

 

ניו זילנד ואוסטרליה

 

טיול בלב המדבר

ה-Outback הוא הכינוי האוסטרלי לשטח המדברי העצום הנמצא בחצר האחורית של תושבי היבשת. יתכן שלא ידעתם, אך האאוטבק מכסה כ-80% משטחה של אוסטרליה! אין לו גבולות ברורים וחיים בו אחוזים בודדים בלבד של תושבים מתוך כלל האוכלוסייה, רובם עובדי אדמה וילידים. הרוב המכריע של המטיילים אינו מגיע כלל וכלל לאאוטבק האוסטרלי ובכך ניתן להבין את השטח "הקטן" עליו פרושה התשתית התיירותית ביותר של אוסטרליה (הכל ביחס לגודלה של אוסטרליה). מי שכן יחליט לבקר במדבר, יגלה אוסטרליה אחרת.

האתר המפורסם ביותר באאוטבק הוא ללא ספק "אולורו" (איירס רוק), המונוליט הגדול והמפורסם בעולם המקודש לאבוריג'ינים, ילידי היבשת. ניתן לטייל באאוטבק האוסטרלי במספר דרכים: טיולים בנהיגה עצמית, טיולים מאורגנים בקבוצות וטיולי ג'יפים.

דרך נוספת לגילוי המדבר האוסטרלי היא באמצעות רכבת: קיימים מספר מסלולי נסיעה ברכבת למספר תקופות בשנה. תוכלו לבחור להתנסות במקטע אחד קצר במדבר באמצעות רכבת, או ללכת על כל הקופה ולחצות את היבשת מצפון לדרום (וליהפך) או ממזרח למערב (וליהפך). ברכבות תוכלו לבחור בין מספר דרגות של שירות ורמות של תאי לינה. ידאגו לכם לכל הארוחות ואף לסיורים מודרכים במדבר, ממש כמו בקרוז, היוצאים מהרכבת וחוזרים אליה לפני שממשיכים במסע.

מהי הדרך הטובה ביותר לחצות את המדבר?

  • Road Trip עצמאי מתאים לאנשי מדבר, לאנשים הרפתקנים שאוהבים להתנסות וכאלה שאינם סובלים את החום והנופים המדבריים, בשילוב עם מוכנות לנהיגה של שעות ארוכות: היישובים המדבריים מרוחקים מאד אחד מהשני ולפעמים יש לנהוג יום שלם רק בכדי להגיע ליעד הבא. אין לצאת לטיול באאוטבק ללא הכנה מספקת מראש!! כלומר ידיעת הציר המדויק בו אתם מתכוונים לטייל, המקומות בהם תעצרו בדרך, בדיקת העונה המתאימה לטיול בציר בו אתם נמצאים, התאמת הרכב לסוגי הכבישים שבדרך והצטיידות מלאה של הרכב לכל תרחיש. 
  • מאידך החוויה ברכבת המדברית מאפשרת לקבל טעימה למי שרוצה להשאר נקי מאבק הדרכים ולהיות רוב הזמן במיזוג עם תנאים טובים. 
  • טיול מאורגן באאוטבק הוא חוויה אמביוולנטית- מצד אחד המטיילים אינם צריכים לדאוג לכל ענייני הלוגיסטיקה והנהיגה, אך מצד שני לא ניתן יהיה לחמוק מהקרבה לשטח. ולכן, אם אינכם מתפשרים על התנאים, רצוי יהיה להצמד לרכבת.

 

 

 

ראו גם: אטרקציות באוסטרליה | אוסטרליה עם ילדים

אביתר תמיר
אביתר תמיר

יועץ תיירות וסוכן נסיעות מורשה מטעם משרד התיירות הישראלי, ומומחה לאוסטרליה וניו זילנד בדרגת זהב- הדרגה הגבוהה ביותר מטעם משרדי התיירות המקומיים.

לאחר שהייה ארוכה באוסטרליה וניו זילנד, החלטתי לפני 4 שנים לפתוח את נו ווריז טורס, ולעסוק בתכנון טיולים מותאמים אישית, כדי לחלוק אתכם את כל הטוב והשפע שהמדינות המיוחדות האלו מציעות למטיילים.

מוזמנים ליצור קשר עוד היום ויחד נבנה טיול של פעם בחיים!

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
צרו איתנו קשר:
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!