החוף המערבי של אוסטרליה / מערב אוסטרליה – Australia West Coast

החוף המערבי של אוסטרליה / מערב אוסטרליה – Australia West Coast

חוף מערבי אוסטרליה

טיול בחוף המערבי של אוסטרליה הוא טיול באוסטרליה הפראית והשוממת, יש שיגידו שזוהי אוסטרליה האמיתית המתחבאת מאחורי החוף המזרחי המתוייר של אוסטרליה. אוסטרליה המערבית היא המדינה הגדולה ביותר מבין כל המדינות המאגדות את יבשת אוסטרליה- מי היה מאמין שבמדינה מערבית עדיין קיים איזור בתולי כה גדול- שטחה של אוסטרליה המערבית גדול פי 100 משטחה של מדינת ישראל, והיא גדולה יותר כמעט מכל מדינה באירופה.

חלקה הדרומי של מערב אוסטרליה הוא המיושב יותר: נמצאת בו העיר פרת', בירת אוסטרליה המערבית, בה מתגוררים כ-2 מיליון מתוך 2.6 מיליון תושבי מערב אוסטרליה. פרת' ידועה גם כעיר המבודדת בעולם. מדרום לפרת' עיירות חוף קטנות ובהן מפרצים קסומים, חופים המתאימים לרחצה וגלישה, חבלי יין, חורשות אקליפטוס, איים קטנים, שפע של בעלי חיים כמו קנגורו, קואלות, דולפינים, לוויתנים וכלבי ים ואפילו אגמים ורודים!

טיול בחלקו הצפוני של החוף המערבי של אוסטרליה הוא כבר סיפור אחר לחלוטין. ישנו פער מדהים ובלתי נתפש בנוף המשתנה מיד עם היציאה מהעיר פרת'. מצד אחד של הדרך אדמה מדברית בגווני אדום-כתום, ומצדה השני של הדרך נשקפים נופי האוקיינוס המרהיבים. המרחקים בין יישוב ליישוב עצומים ואוהבי ההרפתקאות והמרחבים יחושו בחוויה שמרחיבה את הלב. יתגלו לעינכם חיות בר בכל מקום (גם קנגורו רבים דרוסים בכבישים), תצורות אבן ייחודיות, תופעות גיאולוגיות מדהימות בחשיבותן והשקיעות היפות ביותר בעולם- בהתחייבות! במרכז החוף המערבי נמצאת שונית נינגאלו, השונית השנייה בגודלה באוסטרליה, ובה ניתן לפגוש בעלי חיים ייחודיים כגון לוויתנים, כרישים, כרישי לוויתן, דולפינים, חתולי ים וצבי ים.

בגלל ריחוקו העצום של החוף המערבי מכל איזור מיושב- הכבישים, שמורות הטבע והפארקים הלאומיים כאן אינם מפוצצים בהמוני תיירים, ותוכלו לטייל בהם ימים שלמים בשלווה אין סופית, ללא מטיילים נוספים, וכך לחוש את עוצמות הטבע המתפרצות. 

טיפים חשובים מהמומחים על טיול בחוף המערבי:

  • חובה לתכנן מראש ולהבין היטב את תוואי השטח לפני ההגעה לחוף המערבי של אוסטרליה: בדקו את מגבלות העונה בה אתם מטיילים ואת כמות הכניסות שלכם לשטח כדי לדעת האם אתם זקוקים לרכב רגיל או לרכב שטח.
  • כחלק מתכנון מקדים לטיול במערב אוסטרליה, דאגו מבעוד מועד לאתר במפה את העיירות והיישובים בהם תעצרו, ולוודא את המרחקים היומיים שלכם. יש להגיע למקום הלינה שלכם לפחות שעה וחצי לפני שעת השקיעה. מסוכן מאד לנהוג בשעות הדמדומים והלילה בכבישי החוף המערבי של אוסטרליה, שכן חיות הבר פעילות מאד בשעות אלו ונוהגות להתפרץ לכביש- דבר שעלול לסכן אתכם. 
  • הצטיידו היטב באוכל, במים, בביגוד ובמספרי חירום לפני היציאה מפרת'.
  • הקצו מספיק זמן לטיול בחוף המערבי. לא ניתן לסיים את הטיול בהצלחה בשבוע או בעשרה ימים. במידה ויש לכם כמות זמן קצרה מעשרה ימים, עדיף להתמקד בחלק מסויים במערב אוסטרליה ולטייל רק בו. 
  • אל תצאו לטיול בחוף המערבי של אוסטרליה ללא תכשיר נגד יתושים וחרקים. 

לתכנון טיול במערב אוסטרליה לחצו כאן.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!